Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
 Biri Kitap Kurdu Mu Dedi? proje ödülleri verildi
'Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?' proje ödülleri verildi
21 Haziran 2016 Salı
'Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?' proje ödülleri verildi

 

"Kitap okumanın finali yoktur"

Değerler Eğitim kapsamında  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüyle ortak yürüttüğü ?Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?' projesinin ödülleri verildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleşen ödül törenine, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş, okul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.

42 okuldan 800 öğrencinin katıldığı proje kapsamında komisyonca belirlenen kitaplar öğrencilere dağıtılmış yılsonunda da öğrenciler bu kitaplardan sınava tabi tutulmuşlardı. Sınav sonunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, dereceye giren öğrencileri kutladı.

"Alanı da vereni de mahcup etmeyen tek hediye kitaptır." diyen Kurtaran, "Bugün böylesi önemli bir etkinliğin finalini gerçekleştiriyoruz ancak kitap okumanın finali yoktur. Bizim medeniyetimizde kitap okumanın finali son nefeste okunan kitaptır. İnşallah sizlerle beraber kitapla iç içe olmak, kitapla hemhal olmak kitapla her dem olmak gerçekleşir ve kitap hayatımızın her dem bir parçası olur. Kitap bizim için bir yarışma sonucu değil aldığımız verdiğimiz nefes gibi olmalı hayatımızda. Sevgili gençler kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için size bir iki şey söylemek istiyorum.  Odamızın her tarafında dağınıklık da olacaksa kitap olmalı varsın odamız kitapla dağınık olsun. Kitap sağımızda solumuzda önümüzde olsun bunu neden yapacağız kitap her an hayatımızda olsun diye yapacağız. Küçük kardeşlerinize güzel ve doğru örnek olsun diye yapacağız ki onların hayatına da kitap girsin." dedi. (İLKHA) 

Bu haber toplam 662 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ