Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
 gazlı ve mermili müdahale yapıldı
"gazlı ve mermili müdahale yapıldı"
21 Haziran 2016 Salı
"gazlı ve mermili müdahale yapıldı"

Eş Başkan Vekili Kaytar;
 

Batman Belediyesi tarafından önceki akşam Şerzan Kurt ve Mele Abdullah Tımoki Parkı'nda düzenlenen Ramazan etkinliklerine gazlı müdahale yapılıp havaya ateş edildiği iddia edildi.

"HALKTA BÜYÜK PANİĞE VESİLE OLMUŞLARDIR"

Konu hakkında BDP İl binasında basın açıklaması yapan Belediye Eş Başkan Vekili Hürriyet Kaytar şunları söyledi; "Abdullah Tımoki Parkı'nda etkinlik devam ederken zırhlı araçlarla geçen güvenlik güçleri halka plastik mermi ve gaz bombaları attılar.  Şerzan Kurt Parkı'nda da zırhlı araçlar hiçbir olay yokken havaya gerçek silahlarla ateş açmış halkta büyük paniğe vesile olmuşlardır.

"KOVANLAR ELİMİZDEDİR"

Hiçbir taşkınlık yokken güvenlik güçlerinin gelip havaya ateş açıp gitmesi halkı provoke etmekten başka ne amacı olabilir.  En önemlisi de bu hukuk dışı uygulamalardan ilin yetkililerinin haberi var mı. Varsa ilimize yeni atanan Sayın Valinin halka yaklaşımı nasıl olacak. Söz konusu olaya dair güvenlik güçlerinin sıktığı kurşunların kovanı elimizdedir. Bu vahim olayı yargıya taşıyacağımızı ve takipçisi olacağımızdan halkımızın şüphesi olmasın. Olayın geçtiği Şerzan Kurt parkı civarında onlarca kamera kaydı bulunmaktadır.  Hiçbir hukuki, yasal, vicdani ve ahlaki temele dayanmayan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz" dedi. (Orhan Akyüz)

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ