Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
167 bin öğrenci karne aldı
167 bin öğrenci karne aldı
17 Haziran 2016 Cuma
167 bin öğrenci karne aldı

 

Vali Deniz;

"Birinci önceliğimiz eğitim olacak"

Karne dağıtım törenine katılan Vali Ahmet Deniz eğitimin önemine dikkat çekti. Vali Deniz; "Batman'da birinci önceliğimiz eğitim olacak" dedi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı sonunda Türkiye geneli yaklaşık 18 milyon öğrenci karne sevinci yaşarken Batman'da da 167 bin öğrenci karne aldı.

karne-(1).jpg

TÖREN YAPILDI

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yılsonu karne dağıtım töreni dün Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu'nda yapıldı.  Karne dağıtım törenime Vali Ahmet Deniz,  Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve okul öğretmeleri katıldı. Karne dağıtımıyla beraber öğrencilerine Batman'ı simgeleyen bir takım öğelerin bulunduğu yapbozlar hediye edildi.  

karne-(6).jpg

Karne dağıtım töreninden sonra Vali Ahmet Deniz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Batman il genelinde 167 bin öğrencimiz ve 7 bin 800 öğretmen var. Bugün öğrencilerimize karnelerini verdik. Öncelikle bütün öğrencilerimizi ve anne babaları yürekten kutluyorum.  Büyük emek veren öğretmenlerimize özel teşekkür ediyorum. Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum" dedi.

karne-(7).jpg

"EĞİTİMDEKİ BAŞARI BİZLER İÇİN ÇOK GEREKLİ"

Eğitim öğretimin önemine vurgu yapan Vali Deniz, "Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınması mutlaka eğitimdeki başarıyla orantılıdır. Bir ülke eğitimde başarılıysa insanı iyi eğitiyorsa rekabet gücü çok daha yüksek oluyor. Eğitimdeki başarı bizler için mutlaka çok gerekli onun için her şeyimiz eğitim olmalıdır. Batman'da birinci önceliğimiz eğitim olacak. Zaten Batman birçok şeyi aşmış, ama daha yapılacak çok iş var. Hep beraber eğitimde çok daha iyi yerlere gelmeyi umut ediyoruz." dileklerinde bulundu. (Orhan Akyüz)

karne-(4).jpg

Bu haber toplam 846 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ