Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
2 köyün elektriği kesildi
2 köyün elektriği kesildi
13 Temmuz 2016 Çarşamba
2 köyün elektriği kesildi

 

DEDAŞ ekipleri, sayaçlarını yapı dışına almadıkları gerekçesiyle Yeniköy ile Zorköy'ün elektriklerini kestiği belirtildi.

Batman'da geçtiğimiz günlerde de elektrikleri kesilen ve ardından DEDAŞ binasını basmalarıyla gündeme gelen Yeniköy ile Zorköy'ün, elektrik sayaçlarını yapı dışına almadıkları gerekçesiyle yeniden elektrikleri kesildi.

Kaçak kullanımını kayıt altına alabilmek için sayaçların yapı dışına alınması çalışmasını yapmak isteyen DEDAŞ ekibine karşı çıkan Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan beldesinin kesilen elektriklerinin ardından bu kez sabah saatlerinde Yeniköy ve Zorköy'ün (Sêgırka) elektrikleri kesildi.

Geçtiğimiz aylarda Zorköy ile Yeniköy'de DEDAŞ, elektrik sayaçlarını köydeki elektrik direklerine monte edilmesi kararı almış ancak köylüler bu duruma tepki göstermişti. Köylüler Sayaçların monte edilmesine izin vermeyince iki köye 10 gün boyunca elektrik verilmemişti. Elektriksiz kalan yüzlerce köylü DEDAŞ il binasını basmış, köylüler ve görevliler arasında arbede yaşanmıştı.

Elektrik kesintisiyle yine karşı karşıya kalan köy halkı ne yapacağını şaşırmış durumda.  (İLKHA)

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ