Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
200 yataklı hastaneye uygun yer yok
200 yataklı hastaneye uygun yer yok
12 Temmuz 2016 Salı
200 yataklı hastaneye uygun yer yok

 

Milli Eğitim Bakanlığından Milli Emlak'a devredilen 80 dönümlük arsa üzerine yapılması planlanan 200 yataklı Devlet Hastanesi tam arapsaçına döndü. Hastanenin yapılacağı arsa hastane için uygun değilmiş.

OLUMSUZ RAPOR VERİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan ve ödeneği de tahsis edilen hastane projesinde yer sorunu tekrar ortaya çıktı.  

Yeni güney çevreyolu üzerinde, TEİAŞ'a yakın şehir stadının hemen yanında bulunan ve hastane için ayrılan 80 dönümlük arsa için Belediye tarafından olumsuz rapor verildi. Bahse konu arsanın ise başka yatırımlara ayrıldığı belirtiliyor.

ARSA BULUNAMIYOR

200 yataklı Devlet Hastanesi için stadın yanında 80 dönüm arsa tahsis edilmişti. Bu arsa Milli eğitimden hastane için Milli Emlak'a tahsis edilmişti.  

Hastanenin inşaat ruhsatı için Belediyeye yazı gönderildi. Ancak belediye burada hastanenin yapılması için uygunluk raporu vermedi.

BURADA HASTANE OLMAZ

Belediyedeki imar raporuna göre o arsanın hastaneye uygun olamadığı, imar planından ise farklı yatırımlara ayrıldığı belirtiliyor.

YENİ ARSA ARAYIŞLARINA BAŞLANDI

Bu arada Sağlık İl Müdürlüğü de hastanenin arsası için yeni arayışlara girdi. Uygun arsa ise şuanda bulunamıyor. Hastane için bakanlık ise arsanın birinci parsel olması istiyor. Batmanlılar ise kentteki mevcut hastanelerin yetersiz olduğunu belirterek yetkililerin bu sorunu çözmesini istediler. (Bulut Kutlu)

Bu haber toplam 1943 defa okunmuştur
Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us
Hastane
 // Abdullah tanriseven
Araştırma hastanesi için En uygun yer yeni üniversite kampüs içi, eski tekel bina alanı veya diyarbakır yolu çıkışı...
12 Temmuz 2016 Salı 19:54


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ