Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Alnımız açık, başımız diktir
"Alnımız açık, başımız diktir"
23 Haziran 2016 Perşembe
"Alnımız açık, başımız diktir"

 

 

Belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili konuşan Özdemir;

 

Eş Başkanı Özdemir, Hükümet tarafından gündeme getirilen Belediyelere kayyum atanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özdemir; "Kendi müfettişlerinin yaptıkları incelemeler sonucunda herhangi bir yolsuzluk, usulsüzlük gibi bir şey yoktur. Çok şükür bu konuda alnımız açıktır. Başımız diktir" dedi.

"HAKSIZ BİR ŞEKİLDE YEREL YÖNETİMLERİ ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR"

Hükümet tarafından DBP'li Belediyelere kayyum atanması ile ilgili gündeme getirilen tartışmalar sürüyor. Batman Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir kayyum atamalarıyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.  Özdemir; "Haksız bir şekilde, darbe şeklinde yerel yönetimleri ele geçirmek istiyorlar. Onun içinde ellerinde bulunan bütün imkanları kullanarak bir algı oluşturmak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

"MÜFETTİŞLER BELEDİYEDEN ÇIKMAMIŞTIR"

"Görevde olduğumuz süre boyunca müfettişler zaten belediyelerden dışarı çıkmamışlar" diyen Özdemir; "Bu müfettişlerin raporlarını okumuyorlar mı bunlar? Böyle bir durumda müfettiş raporlarını da açıklarız. Kendi müfettişlerin yaptıkları incelemeler sonucunda herhangi bir yolsuzluk, usulsüzlük gibi herhangi bir şeye mal verilmemiş. Çok şükür bu konuda alnımız açıktır. Başımız diktir" dedi.

"HALKIN İRADESİNE İPOTEK KOYMAYA ÇALIŞIYOR"

Özdemir şunları söyledi; "Diğer siyasi düşüncelerimizden dolayı darbeyi gerçekleştirmek istiyorlar. Yerel yönetimlerde sürekli halkın iradesine saygı duyun diyen bir hükümet, şimdi kalkmış halkın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Yüzde 70-80 halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanları görevden alıp, tutuklayıp, uzaklaştırarak kayyum atayarak ele geçirmeye çalışıyor. Bunun neresi demokrasidir, bunun neresi halka saygıdır. Bu tam tersine halkın iradesine en büyük saygısızlıktır.

"BELEDİYELERİMİZİ 204'E ÇIKARIRIZ"

Kendilerine çok güveniyorlarsa buyursunlar tekrar yerel yönetimlerde seçimlere gidelim. 104 olan belediyelerimizi 204'e çıkarmaya imkanımız vardır. Bu kadar da iddialı konuşuyorum. Halkı belediye ve çalışmalardan memnundur. Ama hükümet kendi siyasi çıkarları için ortaya koymuş olduğu bir dikta rejimdir.

"ANAYASAYA AYKIRIDIR"

Anayasa'da böyle bir kanun yok. Kendi kendilerine kanun çıkarıyorlar. Çocuk oyuncağına dönüştürdüler. Kanunları kendi istedikleri şekilde kendi siyasi çıkarları doğrultusunda çıkarıp öyle yönetiyorlar." (Bulut Kutlu)

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ