Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek;
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek;
21 Temmuz 2016 Perşembe
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek;

 

"GÖREVDEN ALINANLARA ADİL DAVRANILACAK"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: OHAL'in tek hedefi, paralelin devletin bütün kurumlarından temizlenmesi, muhalefetten de yardım bekliyoruz.

Şimşek "OHAL ilanının bir tek hedefi, amacı var. O da paralel ihanet şebekesinin devletin bütün kurumlarından köklü bir şekilde temizlenmesi, Türk demokrasinin karşı karşıya olduğu uzun vadeli risklerin minimize edilmesine ilişkin süreçtir." dedi.

MUHALEFETE ÇAĞRI

Mehmet Şimşek, bu sürecin muhalefet tarafından da desteklenmesini arzu ettiklerini söyledi, özellikle mecliste bekleyen kanunlara destek istedi. Patent yasasının Türkiye'nin büyümesi için önemli bir fırsat olduğunu belirten Şimşek, muhalefeti bu dönemde vereceği desteği halkında taktir edeceğini ifade etti.

"OLANLAR ÇOK BÜYÜK"

Şimşek "Biz bir ada değiliz, olanlar çok büyük etkilenmememiz mükün değil, illaki tesiri olacak, paralel ihanet şebekesi içerisinde olanlar hariç, normal hiçbir vatandaşımıza elimizden geldiğince hiçbir sınırlama getirmeyeceğiz. Ekonomik özgürlükler, piyasaların işleyişi, genel yatırımların devamı anlamında maksimum hassasiyeti göstereceğiz."

"GÖREVDEN ALINANLARA ADİL DAVRANILACAK"

Mehmet Şimşek, "Geçici olarak görevden el çektirilen memurlara adil davranılacaktır, gerekli hukuki süreç işleyecektir. Paralel ihanet şebesi ile ilgisi olanlar hariç olmak üzere hiç bir vatandaşa sınır getirmeyeceğiz. Türkiye'nin 170 milyar dolar vadesi dolacak borcu var, önemli kısmı ticaretin finansmanı ile ilgili. Tabii ki bu süreçte dış borçlanma maliyetleri bir miktar artabilir, eskisi kadar çevrilmeyebilir. Türkiye'nim dış borç çevirmesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum, türkiye'nin ekonomik temelleri sağlam." dedi.

"NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Piyasa kurallarının dışına çıkmayacağız, piyasa bütün kurumlarıyla en güçlü şekilde işleyecek. Spekülasyonlara inanılmasın. Kaygı varsa bizi arasınlar, açığız, görüşürüz. Piyasa eskiden olduğu dünyanın en iyi uygulamalarını baz alarak işlemeye devam edecek." Haber merkezi

Bu haber toplam 4434 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ