Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü
Bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü
27 Haziran 2016 Pazartesi
Bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü

 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala aşırı sıcaklık nedeniyle dışarı çıkamayan Batmanlılar, iftarın ardından akşam serinliğinden yararlanmak ve bayram arifesindeki sıkışıklığı yaşamamak için şimdiden alışverişe başladı.

Ramazan Bayramına yaklaşık 10 gün kala çarşı pazarda hareketlilik başladı. Gündüz saatlerinde hava sıcaklığının 45 dereceyi bulduğu Batman'da, vatandaşlar alışverişlerini akşama bırakmak zorunda kalıyor. Bu durum ise bayram alışverişi için müşteri bekleyen esnafı sevindiriyor.

bayram-alisverisi-esnafin-yuzunu-guldurdu-(4).jpg

Çevre ilçe ve köylerden bayram alışverişi için Batman'a gelen ve yerel halkın bayram alışverişine başlaması nedeniyle, şehir merkezinde hareketlilik yaşanıyor. Sahura kadar mağazalarını açık tutan esnaflar, alışverişten memnun olduklarını dile getirdi.

Gülistan Caddesi başta olmak üzere giyim dükkânlarının yoğun olduğu Elma Sokağı ile Bankalar Caddesinde sabaha kadar açık kalan dükkânlar ile kurulan tezgâhlar, Ramazan Bayramının heyecanını gece saatlerine taşıyor. İşyerleri arasındaki indirim rekabeti ise her zaman olduğu gibi tüketiciye yarıyor. (İLKHA)

Bu haber toplam 943 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ