Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bayram tadında günleri özledik
Bayram tadında günleri özledik
28 Haziran 2016 Salı
Bayram tadında günleri özledik

 

Batman'da konuşan Demirtaş;

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Batman İl Örgütünün Kine Em Parkı'nda verdiği iftar yemeğinde konuştu. Demirtaş; "Bayram tadında günleri özledik ve o günler yakındır, göreceğiz" dedi.

demirtas-batman-iftar-(4).jpg

HDP Batman İl Örgütü daha önce açıkladığı Atatürk Parkı'ndaki iftar yemeğine Valiliğin izin vermemesi üzerine programını değiştirip Kine Em Parkı'nda iftar yemeği verdi. Yemeğe HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.

Valiliğin Atatürk Parkı'ndaki iftar yemeğine izin vermemesi üzerine Demirtaş, Batman'da her gelişinde yasaklarla karşılaştığını söyleyerek, "İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş valilikleri kaldırmak olacak" dedi.

demirtas-batman-iftar-(1).jpg

"BATMAN'DA BİR KAMU YÖNETİMİ ANLAYIŞI VAR"

"Yıl olmuş 2016, 100 yıl önceki kafa neyse şimdi de aşağı yukarı aynıdır"            diyen Demirtaş şunları söyledi; "Batman'da bir kamu yönetimi anlayışı var. Zannedersiniz Batman, kendi tapulu malları.  İlla Demirtaş'ı Batman'a sokmayacağım, miting yaptırmayacağım, nevruz yaptırmayacağım, iftar yaptırmayacağım. Bunların hepsi devletin halktan korktuğunun göstergesidir. Bir defa vali dediğiniz devletin memurudur.  Maaşını bile siz ödüyorsunuz. Böyle gereksiz bir kurumu inşallah Allah kısmet eder de koalisyon olur veya iktidar oluruz, ilk işimiz valilikleri kaldırmak olacak. Bu gereksiz kurumdan halkı kurtaracağız inşallah.

demirtas-batman-iftar-(2).jpg

"KUSURA BAKMA BATMAN HALKI SANA SAYGI GÖSTERMEZ"

 Atanmış memurlar kendini Batman'ın sahibi hissedecek, her türlü saygısızlığı yapacak. Sonra da ben 'buranın valisiyim' diyecek. Kusura bakma Batman halkı sana saygı göstermez. Batman yoksulluk ve işsizlikte birinci. Yani 81'inci sırada. Geride kalan bütün 80 şehir Batman'da üst sırada. Şimdi buraya atanmış valiye sesleniyorum; benimle uğraşacağına şu yarattığınız rezalete bak. Hiç mi utanma yok sizde Batman halkı bu partiye canını, malını iradesini her şeyini teslim etmiş. Sen buraya saldırarak, saygı görebilir misin?

demirtas-batman-iftar-(3).jpg

"ÖZGÜRCE YAŞAMAYI HAK EDİYORUZ"

Bayram tadında günleri özledik ve o günler yakındır göreceğiz. Bu topraklar bizim vatanımız özgürce yaşamayı hak ediyoruz. Bu kadar ödenen bedel boşa gitmez. Biraz daha sabır göstermemiz lazım ve daha fazla yakılan yıkılan şehirlerle dayanışma sergileyelim. Kendimizi onların yerine koyalım. Kendince bizi dokunulmazlıkla terbiye edecek. Batman'a baktığımda buradan en azından bin tane Selahattin çıkar. Beni içeri atsa ne olur atmasa ne olur."

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ