Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bekirhandaki elektrik sorununu meclise taşıdı
Bekirhan'daki elektrik sorununu meclise taşıdı
15 Temmuz 2016 Cuma
Bekirhan'daki elektrik sorununu meclise taşıdı

 

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran verdiği önergesinde Bekirhan'daki elektrik sorununu meclise taşıdı. Acar önergesinde şunları söyledi;

"Basına yansıyan bilgilere göre, 8 Temmuz 2016 tarihinde Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan Beldesi'ne  çalışma yapmak için giden Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) çalışanları, yurttaşların haneleri dışında bulunan dijital elektrik sayaçlarının, kurulacak yeni beton direklere taşınacağını ve sayaçların artık uzaktan okunacağını belirtmiştir. Uygulamayı kabul etmeyen yurttaşlar ile DEDAŞ çalışanları arasında tartışma yaşanmış, tartışmanın ardından yaklaşık 3000 nüfuslu beldedeki 700 abonenin elektriği kesilmiştir. Elektrik kesintisinin ardından özellikle soğutucu kullanan esnaflar mağdur olmuş, beldede yaşayan ve kavurucu sıcaklar nedeniyle  soğutucu araçlara ihtiyaç duyan onlarca astım ve diyaliz hastasının sağlık durumu da kötüleşmiştir. Yine kesinti nedeniyle onlarca tarım arazisinin sulama sistemi çalışmamış, çiftçiler ekinlerini kaybetme noktasına gelmiştir. 

Bekirhan halkının DEDAŞ ile yaşadığı elektrik dağıtım sorununu kalıcı olarak gidermeye dair herhangi bir girişim bulunmakta mıdır?

Kavurucu sıcakların hakim olduğu bu günlerde, elektrik kesintisi nedeniyle ekinlerini sulayamayan çiftçilerin sulama sorunlarını gidermeye  yönelik geçici/kalıcı ne tür çalışmalarınız bulunmaktadır?

Yine kavurucu sıcaklardan korunması elzem olan belde sakini onlarca astım ve diyaliz hastasının, sorun giderilene değin faydalanabileceği enerji alternatifiniz bulunmakta mıdır?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun Elektrik Piyasasında Dağıtım Sistemine dair yönetmeliklerinde sayaçların nereye konumlandırılacağına dair açık bir tanımlama yapılmadığından sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları gidermek için  ne tür düzenlemeler planlanmaktadır? Haber merkezi

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ