Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Belediyeden Ramazan ayında gıda yardımı
Belediyeden Ramazan ayında gıda yardımı
29 Haziran 2016 Çarşamba
Belediyeden Ramazan ayında gıda yardımı

 

Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Ramazan ayı boyunca maddi durumu düşük olan ailelere kuru gıda yardımı yaptı.

Daha önceki yıllarda kurulan iftar çadırlarındaki sıcak yemeklerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmaması ve yapılan araştırmalar sonucunda halkın daha çok kuru gıda talep etmesi sebebi ile Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bu yıl Ramazan ayında 1200 haneye gıda paketi dağıtımı yaptı.

Tespit edilen ailelere kuru gıda yardımı

Önceki yıllarda kurulan iftar çadırında bulunan yemeklerin heba olduğuna dikkat çeken Batman Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Semra Güneş, ?'Daha önceki yıllarda Ramazan İftar çadırı etkinliğimiz mevcuttu ancak sıcak yemek yardımının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığını ve yemeklerin büyük çoğunluğunun heba olduğunu anladığımızdan bu yıl farklı bir yol denememiz gerektiğini kararlaştırdık. Ayrıca yoksulluk haritası projesi saha çalışmalarında da yoksul kesimin genel talebinin kuru gıda olduğunu tespit ettiğimizden 2016 yılı Ramazan ayında ilimizdeki yoksul ailelere dağıtılmak üzere Müdürlüğümüzce 1200 adet kuru gıda paketi alımı yapıldı ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı'' şeklinde konuştu.

?Gıda paketlerimizi gerekli yerlere ulaştırdık'

Yapılan saha çalışmalarına da değinen Güneş, ?'Yoksulluk projemizin saha çalışmaları verilerine dayandırılarak 1200 ailenin kuru gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu belirledik ve bu konuda oldukça hassas davrandık. Batman'ın 42 mahallesinde yaptığımız araştırma ve anketler neticesinde 350 hane çok zayıf, 850 hane zayıf ve 1050 hane orta olmak üzere toplamda 2.250 yoksul hane belirledik. Olanaklarımız dâhilinde çok zayıf ve zayıf kategorilerinde yer alan toplam 1200 haneye gıda paketi dağıtımı yapılması kararını aldık ve Ramazan ayı boyunca bunları ev ev dağıtarak gıda paketlerimizi gerekli yerlere ulaştırdık'' dedi. Haber bülteni

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ