Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bir beraat daha
Bir beraat daha
22 Haziran 2016 Çarşamba
Bir beraat daha

 

Gazetemize yönelik olarak son aylarda eski Vali Azmi Çelik'in baskıları ile yürütülen yargı tacizinin sonuncusu dün yaşandı.

Gazetemiz sahibi M. Kemal Çelik'in 27/10/2015 tarihinde kaleme aldığı "Mawa'da Mezar Hazımsızlığı" başlığı altındaki makalesinden ötürü Batman 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması dün görüldü.

Kaleme aldığı makalede yer alan; 'mezar tahribatlarının gerçek olduğunu ve yaptığı eleştirilerin basın özgürlüğü kapsamında yer aldığını' söyleyen gazeteci Çelik, ilk duruşmada beraat etti.

301'DEN AÇILMASINA İZİN VERİLMEDİ

Gazeteci Çelik'in kaleme aldığı makalenin ?halkı isyana teşvik ettiği' gerekçesi ile hakkında 301'den dava açılması talep edilmiş ancak Adalet Bakanlığı bu talebi reddetmişti.

"YILMADIK YILMAYACAĞIZ"

Valilikte, yargıda, politikada ve bazı resmi kurumlarda gazetemize yönelik baskılarla ilgili olarak açıklama yapan Gazetemiz Sahibi M. kemal Çelik; "Doğrular bazılarına gerçekten de çok acı geliyor. Basını susturmakla bir şeyler elde etmeye çalışıyorlar. Bizler kimsenin borazanlığını yapmadık ve yapmayacağız. Herhangi bir siyasi partinin kanatları altına girmeye de niyetimiz yok. 28 yıldır doğruları yazdık, bundan sonra da yılmadan, korkmadan doğruları yazacağız." (Orhan Akyüz)

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ