Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Cami inşaatı yarım kaldı
Cami inşaatı yarım kaldı
12 Temmuz 2016 Salı
Cami inşaatı yarım kaldı

 

Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan H. Musa Camii, ihtiyacı karşılamadığından 15 ay önce yıkılıp yerine dört katlı çok amaçlı cami temeli atıldı. Ancak yapılan yardımların yetersiz kalması nedeniyle cami inşaatının da durduğunu belirten cami cemaati, hayırseverlerin yardıma ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Cami inşaatıyla ilgili bilgi veren caminin imam hatibi Mehmet Tayip Toğluk, yeni yapılacak camide aynı andan bin 500 kişinin namaz kılabileceğini söyleyerek bunun yanında kadın ve erkek taziye evi, Kur'an Kursu, imam lojmanı gibi bölümlerin de yapılacağını belirtti.

cami-insaati-yarim-kaldi-(6).jpg

Camiye bir minareye daha ekleyerek çift minareli bir cami yaptıklarını ifade eden Toğluk, hayırseverlere seslenerek, "Bu Camiyi yaptığımız için şu anda borçlar altındayız. Yaklaşık 100 bin TL borcumuz var. Erkek ile bayan Kur'an Kursunu ve taziye evlerini bitirdik. Fakat paramız olmadığından camide kaba inşaatı dışında herhangi bir iş yapmadık. Bu konuda hayırsever Müslümanlardan yardım bekliyoruz." dedi. Mahalle sakinleri de bir an önce caminin bitirilip hizmete açılacağı günü iple çektiklerini belirtti. Öte yandan, hayırseverler 0533 613 35 01 numaralı telefonu arayarak camiye yardım yapabiliyor. (İLKHA)

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ