Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Çiftçi Türkiye Judo Şampiyonu
Çiftçi Türkiye Judo Şampiyonu
20 Nisan 2016 Çarşamba
Çiftçi Türkiye Judo Şampiyonu

 

        Batman'da sebze satarak aile bütçesine katkı sunan Recep Çiftçi, judoda katıldığı turnuvalarda önce Avrupa 3'üncülüğünü ardından Türkiye şampiyonluğunu elde etti.

               Seyyar satıcılık yaparak aile ekonomisine destek sağlayan görme engelli lise son sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Recep Çiftçi, 28 Kasım 2015'te Portekiz'in Lizbon kentinde yapılan Görme Engelliler Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası'nda üçüncü, 28 Şubat 2016'da Ankara'daki Görme Engelliler Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'nda ise birinci oldu.

judo-(2).jpg

               Yaklaşık 6 yıl önce başladığı judoda büyük başarı gösteren Recep, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılıp şampiyon olmayı hedefliyor.

    Recep, yaptığı açıklamada, 9 çocuklu aileye mensup olduğunu belirterek, ailesine katkı sunmak için seyyar olarak sebze ve meyve satışı yaptığını söyledi.

judo-(3).jpg

    Çalışmasına rağmen lise eğitimine devam ettiğini ve spora da zaman ayırdığını kaydeden Recep, "Hiç kimse 'Boş vaktim yok' demesin. Çalışarak aileme katkı sağlıyorum, hem öğrenciyim hem de spor yapıyorum. Görüldüğü gibi her şeye vakit ayırabiliyorum." dedi.

      Vaktini boşa harcamadığına vurgu yapan Recep Çiftçi, bu sayede başarılı olduğunu bildirdi.  Spordaki başarısını gören 4 kardeşinin de judoya ilgi duymaya başladığını dile getiren Recep, gençlerin spor ile uğraşmasının önemine değindi.

"ÖNCELİĞİMİZ DEZAVANTAJLI ÇOCUKLARIMIZ"

Batman Petrolspor Kulübü Basın Sözcüsü Kudbettin Barlak, Özellikle kenar mahallelerdeki dezavantajlı gençlere yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kulüp bünyesinde bölge, Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları kazanan çok sayıda sporcu olduğunu belirten Barlak, Recep'in başarısını diğer gençlere örnek olarak gösterdiklerini kaydetti.

        Barlak, Buna katkı sağlayan Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Besim Şişman, Petrolspor Kulüp Başkanı Gökhan Akın'a ve emeği geçen herkese Batman Gençliği adına teşekkür ediyorum" dedi.  Turhan Kartal

Bu haber toplam 3762 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ