Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Darbe nöbeti 5. gününde
Darbe nöbeti 5. gününde
21 Temmuz 2016 Perşembe
Darbe nöbeti 5. gününde

 

Darbe girişimine tepki göstermek için sokağa çıkan her yaştan binlerce Batmanlı, önceki gece de meydanlarda yerini aldı.

15 Temmuz Cuma akşamı darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu çağrı üzerine, Batman'da meydanlara inen vatandaşların darbe nöbeti, beşinci gününde devam ediyor. Meydanı dolduran binlerce vatandaş, attıkları sloganlarla darbe girişimine tepkisini dile getirdi. Alanda, sanatçılardan Mustafa Altuntop ve Özcan Atsat, birbirinden güzel ilahiler seslendirerek halkı coşturdu.

darbe-nobeti-besinci-gununde-(4).jpg

"DARBECİLERİ BU DURUMA İTEN ONLARIN HIRSLARI, DOYUMSUZLUKLARI VE NİFAKLARIYDI"

Seslendirilen ilahilerin ardından platforma çıkarak bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, "Bunların ve okyanuslar ötesindeki ruhani liderlerinin derdi, tasası neydi? Ne diye bu musibetleri bize reva gördüler? Biz Allah'a inandık, O'na dayandık ve bizim yol haritamızı O çizer. Eğer Rabbimizin emirlerini unutursak, O'nun bizler için çizmiş olduğu o fıtrat yolundan uzaklaşırsak, o zaman da bu darbeciler gibi esfel-i safiline düşeriz. Darbecileri bu duruma iten sebep, onların hırslarıydı, doyumsuzluklarıydı, ihanetleri ve nifaklarıydı." dedi:

darbe-nobeti-besinci-gununde-(1).jpg

"BİZ FARKLI BİR SİYASİ PARTİ OLABİLİRİZ AMA TARAFGİR DEĞİLİZ"

Gözleri dünya hırsı, mevki ve makamı bürüdüğü için darbecilerin zelil duruma düştüğüne dikkat çeken Gök, "Bütün Mü'minler kardeştir şiarının en kıymetli günlerini yaşıyoruz. Çünkü gördüğümüz manzara budur. Çeşitli parti, STK ve camialardan kardeşlerimiz kendi renkleriyle buraya gelmişler. Rabbim bu birlikteliği, kardeşliği muhafaza etsin, devam ettirsin. Biz farklı bir siyasi parti olabiliriz ama biz tarafgir değiliz. Biz halkın, hakikatin tarafıyız. Hak ve hakikat kimden gelirse başımızın, gözümüzün üstünde yeri vardır. O yüzden yöneticiler, liderler mazlum halktan yana olurlarsa, halkın dinine, namusuna, iffetine ve bu nesle, malına, canına zarar gelmesin diye fedakârlık gösterebiliyorlarsa başımızın üstünde yerleri vardır. Ama eğer batılıların, emperyalistlerin jandarması, kuklası, uşağı olacaklarsa, onların bizlere hiçbir hayrı yoktur." diye konuştu.

"TOPYEKUN İSLAMİ KİMLİĞİMİZE KARŞI DÜŞMANLIKLARINI BİR KEZ DAHA GÖRDÜK"

Daha sonra platforma çıkan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya bir konuşma yaptı. Kaya, "Bizler bu coğrafyada yaşayan Müslümanlar olarak, bu coğrafyanın, beldemizin neredeyse bir asırdır darbeciler ve darbeci zihniyeti tarafından nasıl tarumar edildiğini, her fırsatta tağutlaşanların, müstekbirleşenlerin Müslümanlara karşı içlerinde biriktirdikleri kini kusmak için nasıl azgınlaştıklarını iyi biliyoruz. Müslümanların kimliğine, onuruna, şiarımız olan başörtüsüne, Kur'an'a, Kur'an kurslarına, imam hatiplere, topyekun İslami kimliğimize karşı düşmanlıklarını, vahşice, alçakça, hukuksuzca kusmaktan çekinmeyen zalimleri bir kez daha gördük ve tanıdık." diye konuştu. İlkha

Bu haber toplam 908 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ