Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Darbeye karşı nöbet devam ediyor
Darbeye karşı nöbet devam ediyor
18 Temmuz 2016 Pazartesi
Darbeye karşı nöbet devam ediyor

 

Darbe girişiminin yapıldığı Cuma gününden bu yana sokaklara dökülen vatandaşlar, protesto eylemine devam ediyor. 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminden bu yana  Türkiye genelinde olduğu gibi sokağa dökülen vatandaşlar, darbe karşıtı protesto eylemine devam ediyor.  

Turgut Özal Caddesinin Atatürk Parkı kavşağı ile eski Devlet Hastanesi kavşağı polis barikatı ile kapatıldı. Darbe girişimiyle ilgili duygularını dile getiren vatandaşlar, darbe girişiminde bulunanların gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını belirttiler.

darbe-girisimi-nobet-(14).jpg

Darbe girişimini çok üzücü bir olay olarak niteleyen Rabia Doğan, "Askerden böyle bir şeyi hiç beklemezdik, tek güvendiğimiz askerimiz-polisimiz vardı, ikisini birbirine düşürdüler. Allah onlardan bu halkın ahını alsın. Bizim askerimiz kendi halkına nasıl silahını doğrultur, anlam veremiyorum. Kahrolduk, perişan olduk. İnşallah Allah'ın izniyle düzelecektir. Rabbim hainlere fırsat vermesin. Bu halk bu kadar cesur oldukça, biz de bu iman gücü oldukça onlara pabuç bırakmayacağız." diye konuştu.

darbe-girisime-tepki-yuruyusu-(2).jpg

Darbe girişiminin ülkeye yapılan bir haksızlık olduğunu ifade eden Yakup Emir Çiftçi ise, "Darbe girişimi kabullenemez bir durumdur. Tüm halk olarak meydanlardayız. Hiçbirimiz darbe girişimini kabul etmeyeceğiz. Onlara hiçbir şekilde bu meydanları bırakmayacağız. Bizi buraya getiren bu vatanın bütünlüğüdür. Bu vatan bütün oldukça, birlik ve beraberlik oldukça yıkılmayacaktır, biz de bu amaçla buradayız." ifadelerini kullandı. Darbe girişiminden bu yana akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar Turgut Özal Bulvarındaki Valilik önünde toplanan vatandaşlar, sloganlar atarak darbecileri protesto etmeyi sürdürdü. Haber merkezi

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ