Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel;
DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel;
14 Temmuz 2016 Perşembe
DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel;

 

"Diyalog masasını devirdiler"

Kayyuma asla izin vermeyeceğiz!

DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, partisinin Batman'daki halk toplantısında açıklamalarda bulundu. Belediye Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Tuncel'in yanı sıra MYK üyeleri, Batman Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir, il ve ilçe eş başkanları ile HDP Batman milletvekilleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tuncel hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, Erdoğan'ın Kürt sorunu vardır ve benim sorunumdur dediğini hatırlatarak; "Ama şimdi tam tersi yapılıyor. Kürtlere karşı bir savaş başlatıldı. O zaman samimiydi, dürüstü bilmiyoruz ama şimdi savaşın başkomutandır" dedi.

DİYALOG MASASINI DEVİRDİ

Konuşmasında çözüm sürecine değinen Tuncel bin bir türlü zorluklarla kurulan diyalog masasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devirdiğini belirtti. Türkiye halklarının yüzde 70'nin barış istediğini söyleyen Tuncel şunları söyledi; "Dolmabahçe'deki mutabakatı bozdu. Türkiye halklarını savaşa soktu. Şuan yasama, yargı, hukuk yok. Hepsi tek elde birleşti. Geçemediği ve önünde tek bir engel var, bizleriz.

KCK OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Şuanda çok sayıda belediye başkanımız, arkadaşımız parti üyelerimiz görevden alınıyor, tutuklanıyor. Yani KCK operasyonları bitmedi devam ediyor. Bütün bunlara rağmen hizmetleri engelleyemeyecekler. Şimdi belediyelere kayyumla el koymaya çalışıyorlar.

KAYYUMLARA İZİN VERMEYİZ

Kayyum gelecek Batman'ı yönetecek, bu mümkün mü? Buna izin vermeyiz. Bu halk buna izin vermez. Bu belediyeler halkın belediyesidir. Buna izin vermek demek faşizme boyun eğmek demektir. İki- üç dönemdir belediyeler bizde. Daha önce devlet yönetiyordu. Devletin olanaklarını kim harcıyor bellidir. Yargılanması gereken AKP hükümetidir.

SORUNLARI DAVUTOĞLU'NA YÜKLEYECEK

Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde ülke genelinde yaşanan sorunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Davutoğlu'na yüklenilecek. Öyle yağma yok. Hepiniz beraberdiniz. Hesap verecekler. Bu halk onlardan hesap soracak.

AKP İLE YENİ DÖNEM MÜMKÜN DEĞİL

Kendileri mağdurdu. Şimdi zalim haline geldiler. Artık AKP ile yeni dönem mümkün değil.  Bütün ilkeleri yerle bir olmuş bir anlayışla hiç bir sorun çözülmez. Dün yanlış dediklerine bugün doğru, doğru dediklerine ise bugün yanlış diyorlar. Artık ne yapacakları belli değil. Onları bu hale getiren halkımızın direnişidir. Yenilmekle karşı karşıyadırlar." (M. Sait Bulut)

Bu haber toplam 710 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ