Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
27 Temmuz 2016 Çarşamba
Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;

 

 

 

Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Valilik önündeki meydanda Batman halkıyla birlikte demokrasi nöbetine katıldı.

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişimine karşı tek yürek olan Batmanlılarla devam eden demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, alanı dolduran halkı selamladı.

"BU BELA DEF EDİLMİŞTİR"

Batmanlılara hitap eden Vali Deniz, "Hain darbe girişimi; başta Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve dik duruşu, Emniyet mensuplarının kahramanca mücadeleleri, silahlı kuvvetler içerisinde dimdik duran askerler,  Türkiye'nin tüm meydanlarını dolduran sizleri ve tankın önüne yatan vatan evlatları sayesinde bu bela def edilmiştir" dedi.

"TÜRKİYE'NİN TARİHSEL HASIMLARI VAR"

Türkiye'nin tarihsel hasımlarının olduğunu vurgulayan Vali Deniz, 1453'ten bu yana Türkiye'ye karşı bazı şer güçlerinin intikam duygusu beslediğini belirterek, "onlar ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Bu milleti Çanakkale'de dize getiremediler, Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı ve Çerkez'i aynı amaç uğruna Çanakkale'de nasıl dik durmayı başardıysa bu gün de bu meydanlarda bu millet darbecilere karşı dimdik ayakta durmayı başardığını ve başarmaya da devem edecek" ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ"

Dinimize karşı her taraftan bir saldırının gerçekleştiğini belirten Vali Deniz,  FETÖ/PDY, DAİŞ, El-KAİDE gibi terör örgütleri kullanılarak, dinimizi itibarsızlaştırmaya çalışan güçlerin asıl hedefinde Cihan İmparatorluğunun üzerine kurulmuş son kale olan ülkemizin olduğunu ifade etti. Vali Deniz, konuşmasını şöyle sonlandırdı;  "Onuruna, Vatanına, Bayrağına ve Ulusuna sahip çıkan milletimizin bütün fertlerine şükranlarımı sunuyorum, bu yolda mermiye direnen tanka göğüs geren şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." Yapılan konuşmaların ardından Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, demokrasi nöbetine katılan vatandaşlarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. (M. Sait Bulut)

Bu haber toplam 76136 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ