Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ders çalışırken silahlar, bombalar patlıyordu
"Ders çalışırken silahlar, bombalar patlıyordu"
20 Haziran 2016 Pazartesi
"Ders çalışırken silahlar, bombalar patlıyordu"

 

 

 

Çatışmalı bölgelerdeki okullarının yıkılmasıyla Batman'a LYS sınavı için gelen öğrenciler yaşadıkları mağduriyetlerini anlattı.

Şırnak'tan Batman'a LYS sınavına girmek için gelen öğrencilerden Şükran Ergül, "zarar görülen evlerinde çalışma imkanı olmadığı için LYS sınavına hazırlanmak için kütüphaneye gidiyorduk. Kütüphanenin üst katı karakola çevrilmişti. Sürekli telsiz sesleri ve şehirde yankılanan silah sesleri altında ders çalışmak zorunda kaldım. Bu nedenle sınava motive olamadık. Ancak sınavdan iyi puan bekliyorum.  LYS sınavı için birçok arkadaşımızın psikolojisi bozulduğu ve bazılarının maddi durumu olmadığı için sınava bile giremediler" dedi.

AYNI EVDE 50 KİŞİ KALDIK

Şükran Ergül şunları söyledi; "Çatışmaların yoğun olduğu günlerde 4 katlı binamızın üst kısımları zarar görünce binadaki 50 kişiyle günlerce beraber kaldık.  Ders çalışmam da çok zor oldu. İnşallah bu günleri bir daha yaşamayız."

Öğrencilerden  Zümrüt Dadak ise Batman'da kendilerini ağırlayan Real Konak Hotel'e teşekkür ederek şöyle konuştu;
"Batman'da çok iyi ağırlandık. Sınav yeri olan Batman'a gelmemizde bize çok destek sağlandı. Batmanlılara da çok teşekkür ediyoruz. Bize çok yardımcı oldular. Çatışmalı bölgelerden geldiğimizi duyan Batmanlılar bize her türlü kolaylığı sağladılar. Buradan sizin aracılığınızla herkese teşekkür ediyoruz." (Turhan Kartal)

Bu haber toplam 975 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ