Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dik duruş darbe girişimini bertaraf etti
"Dik duruş darbe girişimini bertaraf etti"
21 Temmuz 2016 Perşembe
"Dik duruş darbe girişimini bertaraf etti"

 

"Fatih'in ve Selahaddin'in torunları nasıl durması gerektiğini gösterdiler"

 

İl Koordinasyon Kurulu 3.dönem toplantısı dün saat 14.00'da Vali Ahmet Deniz Başkanlığında yapıldı. Kamu kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Vali Deniz darbe girişimine karşı çıkan Batmanlılara teşekkür etti.

MİLLETİMİZİN İNANCI HAİN GİRİŞİMİ BERTARAF ETMİŞTİR:

Vali Ahmet Deniz şunları söyledi;

"Silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış FETÖ terör örgütü, hain bir terör örgütünün bir kalkışmalarını yaşadık.  Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dimdik duruşu, güvenlik güçlerimizin, emniyet mensuplarımızın ve silahlı kuvvetlerimizin içerisinde darbe karşıtı olan vatansever askerlerimizin dimdik duruşu ve de hepsinden daha önemlisi aziz milletimizin inancı, kararlılığı bu hain girişimi bertaraf etmiştir.

MİLLETİ DİZE GETİRMEYE ÇALIŞTILAR:

Bu hain çete birileri tarafından kullanılan organize edilen diğer terör örgütleri gibi PKK neyse DAEŞ neyse bunların ipleri de aynı kişilerin elinde.  FETÖ terör örgütünü kullanarak bu milleti dize getirmeye çalıştılar. Ama bilmedikleri bir şey vardı. Bu millet Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Fatih'in torunları, Selahaddin'in torunları nasıl durması gerektiğini gösterdiler.

DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNAN KİM VARSA VURULMASINI EMRETTİK:

Darbe girişimini öğrenir öğrenmez çok hızlı bir şekilde hareket ettik. Vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde mesaj attık. Emniyet birimlerimize gerekli talimatı verdik. Darbe girişiminde bulunan kim varsa, kışladan çıkan şehre hareket eden kim varsa vurmalarını emrettik. Açık ve net bir şekilde bu vatan için bu bayrak için öleceksek hep beraber öleceğiz dedik. Özel harekatçılarıma, polisimize son kurşuna kadar mücadele etmelerini söyledim."

OHAL İLE İLGİLİ KONUŞTU

OHAL ile ilgili de konuşan Vali Deniz; "Biz vatandaşımızın hizmetindeyiz. Bunda hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Sorumlular bizleriz. Asla ve asla hiçbir vatandaşımızın mağduriyeti olmaz. Bizlerin olduğu yerde önce vatandaşımızın hak ve hukuku her şeyin üstesinde" dedi.

KAMU KURUM MÜDÜRLERİNİ UYARDI

FETÖ ile ilgili kamu kurum müdürlerini uyaran Vali Deniz; "Bildiğiniz, emin olduğunuz bu terör örgütüyle bağlantıları devam eden kişiler hakkında gereğini yapmak hepimizin vatanperverlik görevidir." ifadelerini kullandı.

BASINA ÖZEL TEŞEKKÜR

Konuşmasına darbe girişimine karşı dik duran basın mensuplarını da kutlayan Vali Deniz, "İlk andan itibaren darbeye karşı, demokrasiye sahip çıkan, inanılmaz bir şekilde hızlı hareket eden tüm basın mensuplarımıza TV'lerimize, gazetecilerimize özel şükranlarımı sunuyorum. Batman'daki gazeteci arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Basınıyla halkıyla, idarecisiyle, polisiyle, memuruyla birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman bu girişimlerin hepsi bertaraf edildi ve edilecek" dedi.

Bu haber toplam 623 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ