Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Eğitimde mazeretimiz yok
"Eğitimde mazeretimiz yok"
13 Temmuz 2016 Çarşamba
"Eğitimde mazeretimiz yok"

 

TP Fatıma Zehra Fen ve Sosyal Bilimler Kız İmam Hatip Lisesi'nin Batman'da eğitim merkezi olması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Batman'daki eğitim durumunu değerlendiren Kurtaran, "Eğitim konusunda istediğimiz seviyede değiliz. Eğitim camiası olarak mazeretlerimiz yok" dedi.

 "OKUL ÖNCESİ EĞİTİME ÖNEM VERMELİYİZ"

Dün sabah saat 10.00'da Fatıma Zehra okulunda basınla bir araya gelen Kurtaran Batman'ın eğitimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Batman'ın eğitim kalitesini artırmak için bir takım çalışmaların yapıldığını belirten Kurtaran Batman'da 167 bin öğrencinin olduğunu hatırlatarak şunları söyledi; Eğitim konusunda istediğimiz seviyede değiliz. Maalesef iyi bir performans sergilemedik. İnşallah bunu yükselteceğiz. Batman bir dönem Türkiye'de derece yapmıştı. O dereceye tekrar ulaşmalıyız. Eğitim camiası olarak mazeretlerimiz yok. Ortalamanın altındayız. Sonucunu gördük. Bunun da sebepleri var.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ORANI DÜŞÜK

Eğitimin yükselmesi için eğitim öncesi okullara ağırlık vermeliyiz. Maalesef ilimizde bu oran düşük. Yüz çocuktan 38'i okul öncesi eğitim alıyor. Bu da ciddi bir kayıp. Telafi etmemiz gereken bir durum."

BİN 300 SURİYELİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Kurtaran, ilde bin 300 Suriyeli çocuğun eğitim gördüğünü belirtti. Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen 20 bin aile olduğunu söyleyen Mahmut Kurtaran, bunların eğitim çağına gelmiş 5 bine yakın çocuğu bulunduğunu, bunların eğitime kazandırılması için de ayrı bir çalışma başlattıklarını ve aileleri ile görüşmeye başladıklarını söyledi.  Suriyeli öğrencilerin dışında Şırnak, Mardin, Cizre, Nusaybin, İdil gibi il ve ilçelerde yaşanan olaylardan dolayı eğitimlerini tamamlayamayan 5 bin öğrencinin de Batman'da telafi eğitimi aldıklarını kaydetti. (Bulut Kutlu)

Bu haber toplam 773 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ