Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Esnaf umudunu bayrama bağladı
Esnaf umudunu bayrama bağladı
22 Haziran 2016 Çarşamba
Esnaf umudunu bayrama bağladı

 

Aşırı sıcakların yaşandığı Batman'da çarşı piyasasında durgunluk yaşandı. Sıcaklardan dolayı oruç tutanların gündüz dışarı pek fazla çıkmamasıyla işleri azalan esnaf, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla işlerinin açılmasını dört gözle bekleyerek, piyasanın canlanmasını umuyorlar.

Gelen sıcaklarla birlikte işlerinin azaldığını ancak Ramazan Bayramı'na yakın tekrar piyasanın canlanmasını umduklarını dile getiren ayakkabı satıcısı Abdullah Konak, "Sıcaklardan dolayı işlerimizde durgunluk yaşanıyor. Vatandaşlar oruç tuttukları için gündüz pek dışarı çıkmıyor. İşlerimiz bölgede cereyan eden olaylardan dolayı da düşmüş durumda. Kiramızı dahi çıkarmakta zorlanıyoruz. Bizler işlerimizin açılacağını umduğumuz Ramazan Bayramı'nın gelmesini bekliyoruz." dedi.

Sıcakların artmasıyla beraber oruç tutanların fazla dışarı çıkmadığını ve bu yüzden akşam saatlerinde piyasanın az da olsa canlandığını vurgulayan giyimci esnafı Murat Sezgin, "Yaklaşık 15 gündür sıcaklardan dolayı işlerimiz de durgunluk var. Satışlarımızda düşüş yaşandı. Özellikle olayların etkisiyle de vatandaşın alım gücü düştü. Ramazan Bayramı'nın son bir haftasında piyasanın canlanacağını düşünüyoruz. Şu anda satış yapıyoruz ama istenilen düzeyde değil. Esnaf olarak bayramı dört gözle bekliyoruz." diye konuştu.

Henüz işlerinin tam olarak açılmadığını belirten konfeksiyoncu Cafer Yıldız ise "Ramazan'da havaların sıcak olması işlerimizi düşürüyor. Sıcaklıklar, vatandaşın alışverişe çıkmamasına sebep oluyor. İftardan sonra kısa bir yoğunluk yaşanıyor. Bayramdan bir hafta önce işlerimizin çok yoğun geçeceğini umut ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ