Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Esnaf ve Sanatkâra kredi ödeme kolaylığı
Esnaf ve Sanatkâra kredi ödeme kolaylığı
13 Temmuz 2016 Çarşamba
Esnaf ve Sanatkâra kredi ödeme kolaylığı

 

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Şevki Taş, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Kooperatif alacaklarına ilişkin' yönetmeliği değerlendirdi.

Başkan Şevki Taş, 31 Mart 2016 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortakların, 29 Temmuz'a kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde kooperatif takibindeki asıl alacak tutarına (bankaca kooperatif blokeli ve mevduat hesaplarından alınan tutarlar) icra masrafları vs. hiç bir gecikme faiz hesabı yapılmayacağını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre; borç (asıl alacak) tutarı def'aten ödenmek istendiği takdirde faizsiz tahsil edilecek. Borcun 12 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 8 faiz oranı üzerinden 12 aylık basit faiz hesaplanacak ve asil alacak tutarı ile hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı (Yapılandırmaya esas borç tutarı) 12 eşit taksitte tahsil edilecek. Borcun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 12 faiz oranı üzerinden 24 aylık basit faiz hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı (Yapılandırmaya esas borç tutarı) 24 eşit taksitle tahsil edilecek. Başkan Taş, uygulamadan faydalanmak isteyenlerin 29 Temmuz'a kadar kuruma başvurmalarını istedi. Haber merkezi

Bu haber toplam 710 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ