Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Halk darbeleri susturdu
"Halk darbeleri susturdu"
19 Temmuz 2016 Salı
"Halk darbeleri susturdu"

HÜDA PAR İl Başkanı Doğru;

 

HÜDA PAR İl Başkanı Mehmet Emin Doğru yaptığı açıklamada  yekvücut olan halkın darbeleri susturduğunu söyledi. Yaşanan darbe girişiminin ardından başlayan protesto gösterileri tüm Türkiye'de olduğu gibi Batman'da da devam ediyor.

Tüm ümmetin içteki ve dıştaki hainlere karşı dik duruşuyla çok güzel bir mesaj verdiğini söyleyen Doğru, "Şu an buradaki görüntü Müslümanlara gelecek vaad eden bir görüntüdür. Bu ülkenin tarihinde nice darbeler yaşandı. Darbeler yaşandığı zaman halkın sesi kısıldı, ezanlar susturuldu. Allah'a çok şükür, şu an ezanlar ile, halkımızın yekvücut olması darbeleri susturuyor, darbecileri dize getiriyor." dedi.

Yapılan darbe girişiminin bir ihanet girişimi olduğuna işaret eden Doğru, "Bazı hain kesimlerin halkın, çocukların, torunlarımızın geleceğini ipotek altına alabilmek için yapmış olduğu hain bir girişimdi. Rabbimizin yardım ve inayetiyle darbe girişimi başarıya ulaşmadı, ulaşmayacak. Bu girişim sadece bir kesime, bir şahsa yapılan bir girişim değildi. Bu girişim özelde inançlı kesimin, genelde tüm halkın öz değerine, yönetimine yapılmış bir girişimdir." ifadelerini kullandı.

Doğru,  konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Bu alanda her kesimden, inançtan insanları görebiliyoruz. Bu çeşitlilik sadece içteki hainlere değil, dıştaki hainlere de çok güzel bir mesajdır. Allah'ın izniyle biz bunu muhafaza ettiğimiz sürece bunlar emellerine ulaşamayacaklardır. Şu an dünyanın dört bir tarafında milyonlarca insanı bir araya getiren bir harç var, bu da inancımızdır. Bizi alanlara döken inancımızdır ve bu inancı korumamız gerekir." haber merkezi

Bu haber toplam 749 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ