Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Halkımız Biz bu işte yokuz demiştir
Halkımız 'Biz bu işte yokuz' demiştir
30 Haziran 2016 Perşembe
Halkımız 'Biz bu işte yokuz' demiştir

Hendek olaylarını değerlendirip 'Batman halkı topyekün iradesini göstermiştir" diyen Vali Deniz;

 

Dün saat 13.30'da Mezepotamya Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti Genel Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerinin makamında ziyaret ettiği Vali Ahmet Deniz, hendek olaylarını değerlendirirken; "Batman halkı topyekün iradesini gösterip biz bu işte yokuz demiştir" dedi.

"FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR"

 Vali deniz konuyla ilgili olarak konuşmasına daha sonra şöyle devam etti; "Batman halkı tüm bu olaylar içerisinde iradesini gösterip, 'biz bu işte yokuz' demesini bilmiştir. Halkımızın bunu söylemesinin ne kadar doğru olduğunu şimdi görmekteyiz. Kötü şey her zaman için kötüdür. Bin yıl Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkezi, Boşnak'ı hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz ve bin yıl daha yaşamaya devam edeceğiz. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ayrıca devlet bölgemize pozitif ayrımcılık da yapmaktadır. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın."

"EĞİTİM VE İSTİHDAM ÖNCELİĞİMİZ OLACAK"

Vali Deniz eğitim ve istihdam meselesinin birinci öncelikli meseleleri olarak kabul edip, bu iki önemli meseleye büyük önem göstereceklerini açıklayarak; "Eğitim yatırımları ile sanayi yatırımlarının ayrıca eğitim kalitemizin daha çok artırılması için yoğun mesai harcayacağız. tüm enerjimizi bu iki mesele için kullanacağız. Bugün için baktığımda Batman'da 500 derslik eğitim yatırımları yapılmakta ve bitme aşamasına gelmiştir. Bu yatırımlar sevindiricidir ama daha çok yatırım için uğraş içinde olacağız. Eğitim kalitesi için de yönetici, öğretmen, veli üçgeninde istişareler yapıp gerekirse uzman heyetleri ilimize davet ederek bu konuda "ne yapılması gerekiyor?"u araştıracağız. Eğitim için ne gerekiyorsa mutlaka yapacağız." dedi.

ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Öğrenim gören öğrencilerin milli ve manevi değerlere sahip çıkmasını öğretmenin herkes için büyük bir sorumluluk olduğunu söyleyen vali Deniz; "Çocuklarımızın yanlış yerlere kanalize edilmesine asla ve asla  izin vermeyeceğiz." İfadeleri kullandı.

"BATMAN ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİRDİR"

Batman'ın çok güzel bir şehir ve ayrıca cazibe merkezi olduğunu söyleyen Vali Deniz; "Batman büyük bir girişimci potansiyeline sahip, bir çok yerde para var ama cesaret ve girişimcilik ruhu yok. Batman'da bu girişimcilik ruhu var. OSB'de 100 yatırımcı sıra beklemektedir. İkinci OSB'nin yapımına başlanması için bazı pürüzleri de kısa sürede giderip yatırımcımıza istediği arazilere vereceğiz.

İSTANBUL KATLİAMINI DA DEĞERLENDİRDİ

Vali deniz son olarak önceki gün yaşanan 43 insanın hayatını kaybettiği intihar saldırısını değerlendirerek, şöyle konuştu; " Millet olarak gerçekten de çok üzgünüz ve vefat eden insanlarımızın yasını tutuyoruz. terör olayları sindirmeyi ve yıldırmayı amaçlamaktadır. Nerede olursa olsun yaşanan terör olayları o bölgeyi geriye götürür. Bölgemizi ve Türkiye'yi geriye götürmek için her türlü şeyi deniyorlar. Türkiye 20 yıl öncesinin Türkiye'si değil artık, bunu herkes böyle bilsin." (Orhan Akyüz)

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ