Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Hayatı 125 bin liraya bağlı
Hayatı 125 bin liraya bağlı
14 Temmuz 2016 Perşembe
Hayatı 125 bin liraya bağlı

 

 

 

Kendisine uzanacak yarımı bekliyor

Batman'da ağız içerisinde damar tümörü hastalığına yakalanan 14 yaşındaki Sedat Bitmiş, tedavi olabilmesi için 125 bin liraya ihtiyacı var. Sedat için tümörün hızla yayıldığı belirtilirken, bir an evvel tedavi başlamazsa çok geç olabileceği söylenildi.

Batman Aydınk?nak Mahallesi'nde ikamet eden 14 çocuk babası Ahmet Bitmiş, 14 yaşındaki oğlu Sedat'ın tıp dilinde ?Sturge Weber Sendromu' yani damar tümörü hastalığına yakalandığını söyledi.

sedat-bitmis-(3).jpg

ENGELLİ MAAŞI DIŞINDA BAŞKA GELİR YOK

Hasta çocuğunu 8 yıldır kendi imkanlarıyla tedavi ettirdiğini belirten baba Ahmet Bitmiş, "Allah kimseye dert veripte derman aratmasın. Çocuğumu 8 senedir kendi imkanlarımızla tedavi ettiriyoruz. Ben 3 ayda bir bin TL engelli maaşı alıyorum. 15 nüfusum var. Zor geçimimi sağlıyorum. Bu teşhis edilen hastalık, kamu hastanelerinde tedavi olmadığı için özel bir hastanede olması gerekiyor. Tedavi için bizden 125 bin TL istiyorlar. Bu bizi aşıyor.

 Engelli maaşımız dışında başka bir gelirim yok. Malım mülküm, satacak bir şeyim yok. Yoksa ne devlete ne millete yük olmazdım. Devlet mecralarına başvuru yaptık. Şimdiye kadar bir netice alamadık. Allah rızası için birileri çocuğumun tedavisini üstlensinler." dedi.

2 YILLIK TEDAVİ 125 BİN TL

Kardeşinin 9 yaşından beri hasta olduğunu kaydeden ağabey Diyadin Bitiş, "14 yaşında olan kardeşim 9 yaşında beri hastadır. 7 yıl boyunca Diyarbakır Tıp Fakültesi'nde tedavi ettirdik.

Birçok ameliyat geçirdi. Netice alamayınca İstanbul'a götürüp birçok hastanede tedavisini yaptık. ?Sturge Weber Sendromu Tıp-2' diye bir hastalık, Türkçesiyle damar tümörü diyebileceğimiz bir hastalık teşhisi konuldu. Kamu hastanelerinde yaptığımız araştırmalarda tedavi edilebilecek bir yer bulamadık. İstanbul'da özel bir hastanede tedavisini yapabilecek bir yer bulduk. Tedavini 2 yıl sene süreceğini bu süre zarfında maliyetinin 125 bin TL olacağını söylediler. Maddi imkanlarımız bu rakama yetmiyor. 8 yıldır kendi imkanlarımızla tedavi ettiriyorduk. Bu artık bizi aşan bir durumdur. Bu nedenle bize yardımcı olabilecek şahıslardan yardım talep ediyoruz. Kendimiz için değil, maddiyat istemiyoruz. Sadece kardeşimiz tedavi masraflarını üstlenmesini istiyoruz. Kendileri gelip ödemeyi yapsın veya bize yardımcı olsunlar. Derdimiz kardeşimizin tedavi olmasıdır." ifadesini kullandı.

"İĞLEŞMEK İSTİYORUM"

Hastalığı nedeniyle okulu bıraktığını ifade eden Sedat Bitmiş ise, "Ben tedavi olup iyileşmek istiyorum. Yarım bıraktığım okuluma devam etmek istiyorum. İyileşmek için birileri bana yardımcı olsun." şeklinde konuştu. Haber merkezi

Bu haber toplam 635 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ