Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
HDPli Aslandan Osmangazi Köprüsündeki kutlamalara tepki
HDP'li Aslan'dan Osmangazi Köprüsü'ndeki kutlamalara tepki
02 Temmuz 2016 Cumartesi
HDP'li Aslan'dan Osmangazi Köprüsü'ndeki kutlamalara tepki

 

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Atatürk Havalimanı'nda 44 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıdan sonra açılan Osmangazi Köprüsü'ndeki kutlamalara tepki gösterdi.

Milletvekili Aslan, "Cenazeler gömülmeden ve hastanelerdeki yaralıların durumu netleşmeden gösterişli bir biçimde yapılan köprü açıldı.

 Dünya basını havaalanında IŞİD'in terör saldırısı sonucu 44 insanın ölümünün yasını tutuyor. Portekiz-Polonya maçında seyirciler ve futbolcular 1 dakikalık saygı duruşu gösteriyor.

 Maalesef her seferinde halkın huzuru için gece gündüz uyumadığını ve insanlar ölünce vicdanlarının rahat etmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve AK Parti Milletvekilleri, alkışlarla köprünün açılışını yaptı.

 İnsanlar henüz cenazelerini dahi gömmemişken ve yaralılar henüz hastanelerde iken hiçbir şey olmamış gibi binlerce insanı meydanlara yığıp alkışlatmak insani ve vicdani değildir, İslami ve imani ise hiç değildir.

Vatandaşların ölmüş mü kalmış mı, yaralı mı, hastanede mi oldukları onlar için bir kıymet taşımıyor. Yeter ki bayram öncesi Osmangazi Köprüsünün açılışını yapsınlar, yeter ki gösteriş yapsınlar, onların bütün derdi bu. Haklı olarak sosyal medyada ve dünyanın birçok yerinde bu görüntüler tepki gördü. Bu patlama Türkiye'de (İstanbul) olmamış gibi davranıyorlar. Başka ülkeler bu kanlı saldırının yasını tutarken, yüzde 50 oy ile seçilmiş Cumhurbaşkanı hiçbir şey olmamış gibi balon uçurup alkışlarla gülebiliyorlar. Milletvekilleri de sırıtarak poz veriyor. Tıpkı dokunulmazlıkları kaldırdıkları zaman sırıtarak poz verdikleri gibi" dedi. Haber merkezi

Bu haber toplam 1278 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ