Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İHD; den darbe girişimi açıklaması
İHD; den darbe girişimi açıklaması
20 Temmuz 2016 Çarşamba
İHD; den darbe girişimi açıklaması

 

İHD Batman Şubesi darbe girişimi nedeniyle yazılı açıklama  yaptı. Açıklamada şunlar söylendi;

"İşkence mutlak olarak yasaktır. Hiçbir istisnai durum, ne savaş hali, ne de bir savaş tehdidi, dâhili siyasi istikrarsızlık veya herhangi başka bir olağanüstü hal, işkencenin uygulanması için gerekçe gösterilemez.

Her türlü darbe, darbe girişimleri ve antidemokratik uygulamalara amasız, fakatsız ve ancaksız  karşıyız. Tek çözüm yolu ise hukukun üstünlüğünü, bir değer olarak demokrasiyi ve insan haklarına saygıyı sonuna kadar tavizsiz bir şekilde savunmaktır.

 Sivillerin hedef gözetilmeden katledilmesinden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) bombalanmasına kadar varan bir gözü dönmüşlükle hareket eden darbecilerin başarısız olması en büyük tesellimizdir.  Çünkü 15 Temmuz gecesi yaşananlara baktığımızda darbecilerin olası bir başarısında can kayıplarının ve insan hakları ihlallerinin çok daha vahim boyutlara ulaşacağını söylemek bir kehanet olmayacaktır.

İHD olarak yaşanan  işkence ve kötü muamelelerin yanı sıra, darbe girişimi sırasında sivil halka yönelik ağır silahlarla gerçekleştirilen saldırılardan etkilenenlerin tespit ve belgelenmesi, onarım ve hukuki süreçlerinde etkin görevimizi kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha yineliyor, işkence ve kötü muameleye maruz kalanların, darbe girişimine dair ağır toplumsal şiddet ortamından etkilenenlerin talepleri ve olanaklarımız ölçüsünde tüm merkez ve şubelerimize başvurabileceklerini hatırlatmak istiyoruz."

Bu haber toplam 3799 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ