Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
IMPR Humanitarian Batmandaki yardım ağını büyüttü
IMPR Humanitarian Batman'daki yardım ağını büyüttü
30 Haziran 2016 Perşembe
IMPR Humanitarian Batman'daki yardım ağını büyüttü

 

IMPR sığınmacıların sorunlarına çözüm üretecek

Merkezi Ankara'da olan ve başkanlığını Batmanlı Prof. Dr. Veysel Ayhan'ın yürüttüğü Uluslararası Orta Doğu Barış Araştırmaları Merkezi İnsani Yardım Bölümü (IMPR Humanitarian) Batman'da büro Akyürek Mah. Petrol İş Cad. Geçit İş hanında büro açtı.  4 katlı merkeze sahip olan İMPR Batman'da sığınmacıların sorunlarına çözüm üretecek.

IMPR Humanitarian Batman Temsilcisi Coşkun Algan'ın yaptığı merkezde Protection (Koruma/Himaye) ve Kadın Merkezi" projeleri kapsamında hizmet verecek. IMPR Başkanı Prof.Dr. Veysel Ayhan; "IMPR Humanitarian olarak, mülteci hakları, doğal afetler, krizler, çatışmalar, insan hakları ihlallerinden etkilenmiş birey ve toplulukların ihtiyaçlarını, sorunlarını, yaşam koşullarının iyileştirilmesini ve temel gereksinimlerini tespit edip karşılıyoruz. IMPR Humanitarian adı altında insani alanda 25 ilde aktif olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızda ulusal ve uluslar arası düzeydeki partnerlerimizle  Türkiye'deki ve Batman'daki yardım çerçevesini genişlettik ve genişletmeye devam ediyoruz'' dedi.

"SIĞINMACILARI BİZE YÖNLENDİRİN"

Batman Temsilcisi Algan ise açılan merkezin Batman'da önemli bir açığı kapatacağını belirterek şöyle konuştu: ?'Batman için IMPR Humanitarian olarak 2012 yılından itibaren irili ufaklı gıda ve gıda dışı yardımlarda bulunuyoruz, son 2 ayda 600 den fazla aileye ulaşıp ve ihtiyaç tespitinde bulunduk, birçok ailenin özellikle sağlık alanındaki sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. 4 katlı yeni merkez binamız ile ilimize göç etmiş Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı mülteci veya sığınmacı pozisyonundaki kardeşlerimize "Protection (Koruma/Himaye) ve Kadın Merkezi" projeleri kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz. Çalışma arkadaşlarımız mülteci veya sığınmacı pozisyonundaki bütün kardeşlerimizin evlerini tek tek ziyaret ederek eğitim, sağlık, çalışma izni, maddi, manevi, şahsi veya aklımıza gelebilecek herhangi bir alandaki tüm sorunlarını tespit ederek çözüme kavuşturmaya çalışmaktadır. Bu çalışmanın yanı sıra merkez binamızın 2 katı mülteci veya sığınmacı pozisyonundaki kadın kardeşlerimize "Kadın Merkezi" adı altında Psikolog, Kadın Doktoru, dil kursları, kuaförlük, dikiş nakış kursu gibi sosyal aktivite alanlarında hizmet vermektedir. Bu yaptığımız çalışmaların yanında ilimize göç etmek zorunda kalan mülteci veya sığınmacı pozisyonundaki kardeşlerimize Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ortak yürüttüğümüz "Çalışma izinleri" çalışma alanımızla hem yerel kurum ve kuruluşlara hem de mülteci ve sığınmacı pozisyonundaki kardeşlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.  Bu alandaki yardım çerçevemizi gün geçtikçe daha da genişletip mülteci kardeşlerimize yardımcı olmaya devam edeceğiz. Batman halkından komşuları ve kendi çevrelerindeki ihtiyaç sahibi olan Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı mülteci veya sığınmacı pozisyonundaki kardeşlerimizi Batman IMPR Humanitarian'a yönlendirmelerini rica ediyorum.''

Bu haber toplam 947 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ