Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İstanbul şehidi Özgül toprağa verildi
İstanbul şehidi Özgül toprağa verildi
30 Haziran 2016 Perşembe
İstanbul şehidi Özgül toprağa verildi

 

İstanbul saldırısında hayatını kaybeden Batmanlı genç kız Özgül İde (21) doğduğu köyde ağıtlarla toprağa verildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminaline yapılan saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan Turizm Otelcilik mezunu Batmanlı Özgül İde'nin cenazesi dün karayolu ile Batman'a getirildi.

ozgul-ide-(3).jpg

Dün sabah saatlerinde Kozluk'un Bekirhan Beldesine bağlı Konaklı Köyünde toprağa verilen Özgül' e kadınlar tarafından ağıtlar yakıldı. Anne Fatma İde yaktığı ağıtlarla kızını uğurladı.

CAN SUYUNU BABASI VERDİ

Özgül İde'yi kendi elleriyle defin eden baba Kazım İde kızının can suyunu da kendisi verdi. Baba Kazım İde bu saldırının bir vahşet olduğunu söyleyerek; "Havalimanına gidişlerde bozuk paralara, kemerlere kadar dahi bakılıyor. O silahlar nasıl oraya girdi" diyerek tepkilerini dile getirdi.  İde'nin amcası Mehmet İde de saldırıdan duydukları üzüntüyü belirterek, "Kader buymuş. Olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerim" dedi.

ozgul-ide-(4).jpg

KARDEŞİ ASKERDEN GELDİ

Bombalı saldırıda hayatını kaybeden Özgül İde'nin kardeşi Osman İde vatani görevi yaptığı Antalya'dan özel izin alarak kardeşini son yolculuğuna uğurladı. Askerden izne gelen kardeşi Osman ise sinir krizleri geçirdi. (Bulut Kutlu)

Bu haber toplam 1099 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ