Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
KİLO VERMENİN 7 ALTIN KURALI
KİLO VERMENİN 7 ALTIN KURALI
15 Temmuz 2016 Cuma
KİLO VERMENİN 7 ALTIN KURALI

 

 

Özel Batman Yaşam Hastanesi Diyetisyen Dilan Tarhan kilo vermenin 7 altın kuralını açıkladı

İşte o kurallar

 

 

 

  1. İçinizdeki negatif hislerle yüzleşin

 

Kilonuzun size sürekli güvensizlik aşılamasına izin vermeyin. Olumsuz düşüncelerinizle yüzleşip onların üstesinden gelmeye çalışın. Kendinizi kilonuzdan dolayı sınıflandırmayın. Uzun dönemde kilo kaybetmek istiyorsanız, yenik bir tavır içine girmeyin; motivasyonunuzu yüksek tutun ve umutsuz olmayın.

 

  1. Stresle sağlıklı bir biçimde savaşın

 

Hayatınızda size stres unsuru olan noktaları tespit ederek onlarla sağlıklı bir biçimde başa çıkmayı öğrenin yemek yemekle olan duygusal bağınızı ortaya çıkarın. Stres ve mutsuzluğa bağlı aşırı yemek yemekten kaçının.

 

  1. Çevrenizdeki sağlıksız gıdaları temizleyin

 

Ev, araba ve ofisinizdeki sağlıksız gıdaları atın. Arabaya bindiğinizde, en yakın fast-food restoranında mola vermeyin. Mutfağınıza beyaz un, şeker, beyaz ekmek, bisküvi, şekerli, içecekler ve benzeri ürünlerin girmesine izin vermeyin. Sadece DİYET yapmak yerine YAŞAM  stilinizi değiştirin.

 

  1.  Yemek alışkanlıklarınızı masaya yatırın

 

Atıştırmalarınızı kontrol altına almayı öğrenin ve besin günlüğü tutmaya özen gösterin . Mevcut hayat stilinizin nedenlerini sorgulamanız, onu değiştirmenize yardımcı olacaktır. Buradaki önemli nokta, kendinize dürüst davranmak.

 

  1. Yediğiniz gıdaların besin değerlerine dikkat

 

Kilo kaybetmek için almanız gereken besin grupları ve değerlerinin farkında olmalısınız. Sağlıklı bir yaşam yeterli ve dengeli beslenme biçimini öğrenmekle başlar. Doğru bir beslenme şekli, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlamasının yanı sıra, bu kaliteli yaşamı gelecek nesillere aktarmanıza da yardımcı olur. Sağlıklı beslenme konusunda  beslenme ve diyetetik uzmanlarından destek almayı ihmal etmeyin .

 

  1. Spor yapın

 

Düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmeyin. Kilo verip sağlıklı olmak istiyorsanız, terlemeye de hazır olun. Yapmaktan zevk aldığınız egzersizleri tercih edin ki, sonradan sıkılıp bırakmayın.  Spor yapmayı sevmezseniz de, bunun hayatınız için vazgeçilmez bir unsur olduğunu unutmayın.

 

  1.  Sevdiklerinizden destek alın

 

Başarınızın temellerini oluşturan yedinci ve son kurala göre, çevrenizde sizi sevenlerden bir destek ağı oluşturun. Aileniz ve arkadaşlarınız, kilo verme ve daha sağlıklı bir yaşam için emek verdiğinizi bilmeli ve destek vermelidirler. Eğer bu hedefinizi onlarla paylaşırsanız, zor anlarınızda size umut verici sözler söyleyecek ve yemeklerde bir tabak daha almanız için ısrar etmeyeceklerdir. Bu yüzden sizi sevenleri bu sürece dahil edin. Haber merkezi

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ