Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kimsesiz çocuklar ve fakirler için iftar verildi
Kimsesiz çocuklar ve fakirler için iftar verildi
23 Haziran 2016 Perşembe
Kimsesiz çocuklar ve fakirler için iftar verildi

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi, geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde yaklaşık 400 kimsesiz çocuk, fakir ve engelliyi bir araya getirdi.  Verilen iftar yemeğine Vali Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir ve yönetimi, bazı kurum müdürleri ve STK temsilcileri, engelli dernek yetkilileri, kimsesiz çocuklar, fakir ve engelliler katıldı.

İftar yemeği Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Vali Ahmet Deniz, "Kazanmanın erdem olarak sunulduğu bir çağda yaşıyoruz. Ama Ramazan ayı bize gösteriyor ki, gerçek anlamda erdem, paylaşmak, gönüllere dokunmak, gönüllerde yer etmektir. Bizi biz yapan değerler bunlardır zaten. ?Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir' denilen bir kültürden geliyoruz. Etrafımız kan gölü, perişan vaziyettedir ama o medeni dediğimiz ülkeler maalesef yangını söndürmekten ziyade yangına benzin döküyorlar." dedi.

"MERHAMETSİZ BİR MEDENİYETE MEDENİYET DİYEMİYORUZ"

Batı medeniyetinin kalbinin çürüdüğünü vurgulayan Deniz, "Merhametsiz bir medeniyete medeniyet diyemiyoruz. Onun için bu sofradaki güzellik, birliktelik, beraberlik bizim işte ülkemizdeki birlik ve beraberliğin yansımasıdır. Özellikle bölgemizin belirli yerlerinde sıkıntılar yaşadık. Ama Batman'da hemşerilerimiz birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Tüm Türkiye'ye, dünyaya biz biriz, bütünüz, kardeşiz, bizim için huzur ve kardeşlik her şeyin üstesindedir dediler. Bu mesajlar dolayısıyla bütün Batmanlı hemşerilerimize özel teşekkür etmek istiyorum. Rabbim yanlış yapmak isteyenlere ve huzurumuzu kaçırmak isteyenlere fırsat vermesin." diye konuştu.

Verdiği iftar yemeği hakkında bilgi veren MUSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, 5'inci kez iftar programı düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi: "Kimsesiz çocuklar, yardıma muhtaç aileler ve engellilere iftar yemeği verdik. Bu iftar yemeğimizi geleneksel hale getirdik. Bu etkinliğimizi inşallah her yıl yapacağız. Biz bir algı oluşturmak istiyoruz. Sofralarımızın zenginlerin masası değil, fakirlerle beraber oturduğumuz bir sofra olmasını sağlıyoruz. Bir sofrada fakir olmayınca o sofrada bereket yoktur. Bizde bunu kendimize şiar ediniyoruz."(İLKHA)

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ