Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Marangozlar-Kaynakçılar Sitesinin sorunları bitmiyor
Marangozlar-Kaynakçılar Sitesinin sorunları bitmiyor
25 Temmuz 2016 Pazartesi
Marangozlar-Kaynakçılar Sitesinin sorunları bitmiyor

 

15 yıl önce açılışı yapılan ancak bir türlü istenilen hizmeti veremeyen Marangozlar Kaynakçılar Sanayi Sitesi'nde esnaf, yetkililere seslenerek sorunlarına bir çözüm bulunmasını istedi.

Yıllardır yol, elektrik, su, çöp gibi birçok sorunlarının çözülmediğini dile getiren sanayi esnafı, kurum ve siyasi partilerinin kendilerini siyaset malzemesi yaptığını, seçim zamanında uğrayıp sorunlarının giderileceğini söyledikleri halde hiçbir sorunlarının giderilmediğini söylediler. Esnaf, ayrıca hiçbir esnaf odasının da kendilerine sahip çıkmadığını, kendilerinden sadece aidat aldıklarını belirttiler.

marangozlar-(2).jpg

Yaşadıkları mağduriyetleri anlatan Marangozlar Kaynakçılar Sanayi Sitesi Başkanı Hasan Elğay, "Bütün esnaf siteden çektiği sıkıntılardan dolayı şikâyetçidir. Yolumuzun her tarafı çökmüş, bozuk bir şekildedir. Yolumuzu rahat bir şekilde yolu kullanamıyoruz. Tüm sanayi esnafının araçları deforme oldu. 10 yıl önce Özel İdarenin yanında bir yol açılacaktı. O proje rafa kaldırıldı." dedi.

"ESNAF DÜKKÂNI KAPATMA AŞAMASINA GELDİ"

DEDAŞ ve BASKİ ile ilgili sorunlarını dile getiren Elğay, "Sanayi kurulduğundan beri aydınlatma sıkıntımız var. Trafo panosu açık, tehlike saçıyor. Sitenin çoğunluğunda aydınlatma direklerinin olmaması yüzünden karanlık içinde kalıyoruz. Birkaç yerde patlak suyumuz var. Çeşmelerden çamurlu su akıyor. Yetkililerden bu sıkıntılarımızın giderilmesini istiyoruz. Ciddi sıkıntı içindeyiz ve sorunlarımız bitmiyor. Sitemizde temizlik sıkıntısının giderilmesi için çöp konteynırlarına ihtiyacımız var. Şu anda esnaflarımız kapatma aşamasına gelmiş." ifadelerini kullandı. İlkha

Bu haber toplam 7870 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ