Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Milletimizin birlik ve beraberliği var
"Milletimizin birlik ve beraberliği var"
30 Haziran 2016 Perşembe
"Milletimizin birlik ve beraberliği var"

Vali Deniz şehit yakınları ve gazilerle iftarda bir araya geldi

 

Vali Ahmet Deniz eşi Olcay Deniz ile birlikte şehit yakınları, gaziler ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldi. Önceki gün Valilik tarafından özel bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına; Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz'in yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

 

İSTANBUL SALDIRINI KINADI

Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak yemeğe katılan şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile yakından ilgilendi. Yemekte bir selamlama konuşması yapan Vali Deniz, İstanbul Havalimanında yapılan terör saldırısını kınadı.

"BİN YILDIR BU TOPRAKLARDA KARDEŞÇE YAŞADIK"

Konuşmasında terör örgütlerinin tek bir amacının olduğunu ifade eden Vali Deniz, "Ülkemizin büyümesini ve gelişmesini istemeyen ülkelerin piyonu olarak hareket ediyorlar. Bunlar, terör örgütlerini kullanılarak Çanakkale'de dize getiremediği bu milleti, terör örgütleri aracılığıyla dize getirmeye çalışıyor. Ama başaramayacaklar, çünkü milletimizin birlik ve beraberliği var, biz bin yıldır bu topraklarda, Türkü, Kürdü, Sünni'si ve Alevisi ile kardeşçe yaşadık. Yaşamaya da devam ediyoruz. Hoşgörü içeresinde birbirimizi kucaklıyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece onlar amacına ulaşamayacaklar" dedi.

"BİZ DEVLET OLARAK SİZLERE MİNNETTARIZ"

Şehitlik mertebesinin inancımızda Peygamberlik mertebesinden sonra en yüce makam olduğunu ifade eden Vali Deniz, "Devletimiz son dönemlerde şehit yakınları ve gaziler için daha iyi imkanlar sunma gayretindedir. Biz devlet olarak sizlere minnettarız. Çünkü sizler en kıymetlilerinizi yani evlatlarınızı ve eşlerinizi bu kutsal vatan toprağı için şehit verdiniz" şeklinde konuştu. (M. Sait Bulut)

Bu haber toplam 679 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ