Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Örgüte karşı zerre taviz vermeyeceğiz
"Örgüte karşı zerre taviz vermeyeceğiz"
19 Haziran 2016 Pazar
"Örgüte karşı zerre taviz vermeyeceğiz"

7 Haziran ve 1 Kasım bize çok şey öğretti diyen Bakan Albayrak;

 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bir dizi ve incelemelerde bulunmak için önceki gün Batman'a geldi. Bakanı havalimanında Vali Ahmet Deniz, il yöneticiler ve Ak Partililer karşıladı.   Bakan Albayrak ilk ziyaretini Valiliğe yaptı. Ardından Ak Parti binasına geçerek partililere seslendi.

bakan-albayrak-(2).jpg

"BU SÜRECİ NİHAYTE ERDİRECEĞİZ"

Konuşmasında bölgede çıkan çatışmalara değinen Bakan Albayrak şöyle konuştu;
"Sizlerin huzuru, refahı ve mutluluğu konusunda, düzeninizi bozma noktasında dışarıdaki birilerinin maşası olmuş bu örgüte karşı zerre taviz vermeyeceğiz. Tüm Türkiye'deki vatandaşlarımıza hükümetimiz olarak, başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz olarak bunun altını çiziyoruz. Bu süreçte sonra bölgedeki farklı ilçeleri, semtleri maalesef harap eden örgütün ortaya koyduğu bu zararları en hızlı şekilde restore etmek için çalışmalara başladık. Bu süreci nihayte erdireceğiz. Sonra toplumsal sosyal yönler. Tüm bu bölgeyi hep birlikte manevi olarak da ihya edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın."

"BÖLGENİN HUZURU İÇİN YÜK ÜSTLENDİK"

7 Haziran ve 1 Kasım bize çok şey öğretti. 1 Kasım'dan sonra geçmiş 13 yılın referansından daha fazla çalışmak gerekiyor. Bize herkese dokunmak görevi düşüyor. Türkiye böyle bir dönemden geçerken bölge dünya geçmiyor mu? Bu sorun sadece Türkiye'nin mi sorunu. Daha geçen hafta İngiltere'de bir milletvekili öldürüldü. Fransa'da da durum böyle. Dünyada kimsenin huzur içinde olmadığı bir iklimle karşı karşıyayız. Ama Türkiye olarak biz bölgenin huzuru için yük üstlendik. Bu sorunu aşacak tek unsur ise birlik ve beraberliktir. Tek vatan, tek millet, tek bayrak bu payda 78 milyon olarak bizleri birleştiriyor. Yeni dönemde 65. Hükümet olarak daha az konuşup daha çok çalışarak, ekonomimizi dünyada gelişen ekonomilerin seviyesine ulaştıracağız.

bakan-albayrak-(3).jpg

İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

Bakan Albayrak, TP Batı Raman tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğine TP Genel Müdürü Besim Şişman, Vali Ahmet Deniz, TP Bölge Müdürü Gökhan Akın, AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi ve TPAO çalışanları katıldı.  Albayrak, "Türkiye'de ilk 1948'deki keşifle başlayan bir yolculuk kurumsallaşma ile beraber Türkiye için önem ifade eden bir yer oldu. Burası Enerji Bakanlığımız Enerji Bakanlığımız üzerinde Türkiye Petrolleri ve petrol aramacılığı servis hizmetler noktasında önemli bir bölge. Kamu için devlet için bizim için ne kadar önemli ise Batman şehir için de o kadar önemli." (Bulut Kutlu)

bakan-albayrak-(5).jpg

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ