Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Rektör adayından darbe tepkisi
Rektör adayından 'darbe' tepkisi
19 Temmuz 2016 Salı
Rektör adayından 'darbe' tepkisi

 

Batman Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Şemsettin Dursun, darbe girişiminin Amerika ve batının oyuncağı olan örgüt tarafından yapıldığını söyledi.

Darbe girişimine tepki gösteren rektör adayı Prof. Dursun, "Bu darbe girişimine karşı milletimizin asil direnişini ve kahramanlığını en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Bu darbenin amacı çok boyutludur. Özellikle Türkiye'deki mevcut İslami yapının ve şu anda İslam dünyasının ilgi ülkesi durumunda olan Türkiye'nin bertaraf edilmesi amaçlanmıştır. Bu tamamen batının, Amerika'daki CIA'nin, İngiltere ve diğer batılı güçlerin oyuncağı olan bir taşeron örgüt tarafından yapılan darbe girişimidir." dedi.

Darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde Türkiye'nin yaklaşık 100 yıl geriliyeceğini vurgulayan Dursun, "Darbe başarıya ulaşsaydı, Türkiye ile birlikte İslam dünyası bundan çok zarar görürdü. Bu büyük bir felaketti ama Allah'a hamd ediyoruz, bu toplum asil bir millettir ve İslami bir bilinçle, şuurla ve şahadet ruhuyla hareket ederek, bu menfur darbe girişimini bertaraf etti. Bu, taşeron örgütün kendi başına yaptığı bir girişim değildi. Zira bu bir konsorsiyumdur. Bu konsorsiyum batının İslam dünyasındaki emellerini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir saldırıdır ama Allah'ın izniyle ve milletin yardımıyla bu bertaraf edilmiş oldu." diye konuştu.

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ