Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Seçmeli dinî dersler boşa geçirilecek dersler değildir
"Seçmeli dinî dersler boşa geçirilecek dersler değildir"
28 Haziran 2016 Salı
"Seçmeli dinî dersler boşa geçirilecek dersler değildir"

 

Bir dizi programlara katılmak üzere Batman'a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, yaz Kur'an kursları, seçmeli dinî derslere branş dışı hocaların girmesi gibi konuları  değerlendirdi.

Yaz Kur'an kursların bitmesiyle çocukların kurslarda öğrendiklerini unutmamaları hafta sonlarında camide tekrar etmeleri yönünde bir çalışmaları olduğunu söyleyen Prof. Erbaş, seçmeli dinî derslere branş dışındaki bazı öğretmelerin girdiğini, bu sorunun giderilmesi için müftülük ve milli eğitim müdürlüklerinin işbirliği yapması gerektiğini kaydetti.

Erbaş şunları söyledi;

"Biz yaz Kur'an kurslarımızda görev yapan hocalarımıza her dönemin başında hizmet içi eğitim veriyoruz. Verdiğimiz eğitimlerde diyoruz ki; ?Yaz Kur'an kurslarındaki listeleri kaybetmeden hafta sonları Cumartesi veya Pazar günleri tekrar camilerimize alınız, davet ediniz. Yaz Kur'an kurslarında öğrendiklerini tekrar etsinler.' diyoruz. Bu önemli projelerimizden birisidir. Uygulamaya başlayanlar oldu. Ama tam yerleşmedi. İnşallah ileriye doğru ileri ki yıllarda yaz Kur'an kurslarına devam eden çocuklarımızın okullar açıldıktan sonra Cumartesi-Pazar günleri ya da mesai saatlerinden sonra da camilerimize alarak öğrendiklerini tekrar etmeye yönelik çalışmalarımız var.

Bizim dinimiz sevgi medeniyetidir. Medeniyetimiz saygı medeniyetidir. Bütün gençlerimize, çocuklarımıza birbirimizi sevmeyi, birbirimize saygı göstermeyi, sadakat bağları ile birbirimizi sarıp kuşatmayı, sabırla birbirimize tahammül etmeyi ve bu şekilde selamete ulaşmayı diliyorum. Dikkat ederseniz özellikle 5 kavram saydım. Sevgi, saygı, sadakat, sabır ve selamet. Yani sevgi, saygı ve sadakat ile hareket edeceğiz. Bunları yerine getirebilmek için sabır ve tahammül lazımdır. Tasavvuf geleneğimizde de tahammül çok önemli bir yeri vardır. Eğer bu 4 kavramı yerine getirirsek selamete ulaşırız. Selamet de kurtuluş demektir. (İLKHA)

Bu haber toplam 734 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ