Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şifayı Medicalde buldu
Şifayı Medical'de buldu
27 Haziran 2016 Pazartesi
Şifayı Medical'de buldu

Hastalığına teşhis konulamadı
şifayı Medical'de buldu

 

Sürekli kusma problemi olan ve bir çok hastane ve üniversitede derdine çare bulamayan Hacire Bingöl isimli kadın Medical Park Batman hastanesinde tedavi edildi.

 

Hacire Bingöl, "Günde 10-15 kere kusuyordum ve bütün gün bulantılarım devam ediyordu. Hiç bir yere gidemiyor, hayatımı normal olarak sürdüremiyordum. Batman'da ve büyük şehirlerde bir çok özel hastaneye gittim hatta üniversite hastanelerine bile gittim. Hiç bir doktor rahatsızlığımı tedavi edemedi. Son olarak Batman Medical Park Hastanesi'ne geldim burada Tufan Bey rahatsızlığımın nedenini buldu ve 15 gün içinde sağlığıma kavuştum. Uz. Dr. Tufan Aruk' a ve Medical Park Hastanesine teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı osun" dedi.

KUSMAYA BEYİNDEKİ BİR HASAR NEDEN OLUYORMUŞ

Konu ile ilgili Uz. Dr. Tufan Aruk; "Hasta bize başvurduğunda; tekerlekli sandalyede elinde plastik bir leğen olup, muayene sırasında da bile kusmaya devam ediyordu. Aşırı kusmaya bağlı kilo kaybı, yutma güçlüğü, baş dönmesi, terleme, solukluk, uykusuzluk şikayetleri mevcuttu. Kapsamlı muayene ve tetkikler sonunda hastanın beyninde medulla oblangata düzeyinde bulunan kusma merkezinin hasara uğradığı ve sürekli kusma uyarıları gönderdiği tespit edildi. Vücutta aşırı sıvı, potasyum, sodyum kaybı ve buna bağlı tansiyon düşüklüğü mevcuttu. Hastanın önceki tüm ilaçları kesilerek hasarlı kusma merkezini baskılayan tek bir ilaç başlandı. Elektrolit ve sıvı desteği ile genel durumu düzelen hastanın bulantı ve kusma şikayetleri düzelince tek bir ilaç reçete edilerek taburcu edildi. 15 gün sonra kontrol için gelen hastanın genel tıbbi durumu tamamen düzelmişti." Şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 1129 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ