Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Terörü Batmanda değerlendiren Bakan Ala;
Terörü Batman'da değerlendiren Bakan Ala;
20 Haziran 2016 Pazartesi
Terörü Batman'da değerlendiren Bakan Ala;


 ?Edi bese'

"171 milyon belediyeye gönderildi, siz bu parayla ne yaptınız?" (küçük)

Batman'da konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala; "Halk teröre ?Edi Bese' (artık yeter), çekin artık elinizi çocuklarımızın yakasından demeli" dedi.

Belediyeyi de eleştiren Ala, "Geçen yıl 171 milyon buranın belediyesine gönderildi. Bununla hizmet yapılacak. Siz bu parayla ne yaptınız? Hiçbir şey yapılmadı" diye konuştu.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Batman'a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, beraberindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcı Erol Kaya ile birlikte Batman Valiliği, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ardından iftar yemeğine katıldı. Bakan Ala'ya Milletvekili Ataullah Hamidi ve partililer de eşlik etti.

 "171 MİLYON BELEDİYEYE GÖNDERİLDİ"

Ak Parti İl Başkanlığında konuşan Ala şunları söyledi;

"Geçen yıl 171 milyon buranın belediyesine gönderildi. Bununla hizmet yapılacak. Siz bu para ile ne yaptınız? Hiçbir şey yapılmadı. Bu millete bu reva hak mı? Oy verenler bunun için mi oy verdi. Ben oy veren vatandaşlara sesleniyorum. Gelin bir kere daha düşünelim. Gelen para ile size hizmet etmeyenlerle yürümenin bir anlamı yok. Her yere üniversite açıldı mı? Burada en çok istenen okuldu. Açtık çocuklar okusun mühendis olsun çocuklar yönetmek mi istiyor ülkeyi. Asıl yönetimin sahibi sensin. Problem mi oluştu 2002'den beri nasıl açtıysa yine biz aşacağız. Sadece senin oyunu almak için ve çocuklarının geleceğini karartanlarla beraber olmayın. Geleceğini aydınlık yapmak isteyenlerle beraber olun. Ön açıcı kadrolarla birlikte olun. O kadrolarla burada, dünyanın her yerinden yaptığımız işler takip ediliyor. Kimi önümüzü kesmek için takip ediyor kimi destek olmak için takip ediyor. Bakın nereden nereye geldik.

"YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR"

İnancımızın önündeki birçok engeli çıkarıp attık. Kültürümüzün önündeki birçok engeli çıkarıp attık. Ekonomimizi dünyanın sayılı ekonomilerinin arasına soktuk. Elbette birçok engeli kaldırdık. Bunları milletimizle beraber yaptık. Çok önemli işler yaptık. Ama yapacağımız çok iş var. Bu milletin güvenini alanlar olarak bu millete hizmet etmek boynumuzun borcudur.

"TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDE YERİNİ ALACAKLAR"

Şimdiye kadar çok engel olmaya çalıştılar. Ama başarılı olamadılar. Bizi çeşitli şekilde tanımlayıp inancımızdan dolayı ötekileştirmeye çalıştılar biz buradayız. Ama onlar burada değiller. Onlar gittiler. Ama biz buradayız. Bu milletin yüreği çarptıkça biz o söylediğimiz hedefleri gerçekleştireceğiz. Ama bize bunları yapamazsınız diyenler tarihin çöplüğünde yerini alacaklar."

Bu haber toplam 895 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ