Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
TP çalışanlarından Ankarada eylem
TP çalışanlarından Ankara'da eylem
15 Temmuz 2016 Cuma
TP çalışanlarından Ankara'da eylem

 

"Özelleştirmeye izin vermeyeceğiz"

Batman, Adıyaman, Trakya ve Ankara Türkiye Petrollerinde çalışan Petrol İş Sendikası üyesi işçiler, Ankara'ya giderek, sorun ve sıkıntılarını dile getirmek amacıyla TP Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. Pankartlarla yürüyüş yapan işçiler, TP Genel Müdürlüğü önüne gelerek burada yaptıkları eylemde, TP'nin özelleşmemesi, taşeronlaşmaya son verilmesi ve ücret iyileştirilmesi sorunlarının giderilmesini istedi.

Yapılan eyleme; Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Genel Sekreter Ahmet Kabaca, Örgütlenme ve Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Mesut Tekik ve Batman, Adıyaman, Trakya ve Ankara şube başkanları ile işçiler katıldı.

"TP'NİN KÜÇÜLTÜLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Petrol İş Sendikası Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Mesut Tekik basın açıklamasını okudu. Sorun ve sıkıntılarının çözümü için TP yetkililerinin derhal harekete geçmesi gerektiğini söyleyen Tekik, "Ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan Türkiye Petrollerinin özelleştirmelerle küçültülmesine, izin vermeyeceğiz. TP'de özelleştirme politikaları terk edilmelidir. Taşeronlaştırılmaya son verilmelidir. Petrol fiyatlarındaki düşüş gerekçesiyle güvencesiz ve esnek çalışmanın yaygınlaştırılması kabul edilemez. Bugün yaptığımız uyarının bir başlangıç olduğunu ilan ediyor, uyarılarımız dikkate alınmadığı takdirde tepkimizi, her türlü mücadele biçimini kullanarak göstereceğiz" dedi. (Orhan Akyüz)

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ