Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Türkiye yasta!
Türkiye yasta!
29 Haziran 2016 Çarşamba
Türkiye yasta!

 

Önceki gün saat 21.30'da Atatürk Havalimanında meydana gelen ve 41 insanın hayatını kaybettiği 147 kişinin de yaralandığı intihar saldırısında Türkiye yasa büründü.

Bir günlük milli yasın ilan edilip, bayrakların yarıya indirildiği elem verici saldırı olayı ile ilgili olarak DAİŞ izleri bulunurken, vahşi saldırı Türkiye başta olmak üzere tüm dünya'da nefretle kınandı.

Türkiye'yi ağlatan vahşi ve insanlık dışı saldırıdan sonra tüm kesimlerden kınama mesajları geldi:

ASKON; "BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ"

Anadolu Aslanları ve İşadamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırıya ilişkin kınama mesajı yayınlayarak, "teröre karşı birlikte hareket etmeliyiz. Saldırı toplumun huzuruna yönelik yapıldı" dedi.

İHD; "BU SALDIRI KATLİAMDIR"

İHD saldırıyı yazılı açıklama ile kınayarak şu bilgilere yer verdi; "Gerçekleştirilen bu saldırı bir katliamdır.  Bu katliamı gerçekleştirenleri ve arkasındaki güçleri kınıyoruz.  Türkiye'nin Ortadoğu'da ve özellikle Suriye'de uyguladığı bize göre tamamen yanlış dış politikanın sonuçları ile karşılaşmaya devam ediyoruz.  Siyasal iktidarın da sorumluluğunu üstlenerek halka karşı hesap vermesi gerekmektedir.  Siyasal iktidar bizlere şiddetle yaşamaya alıştırmak istiyorsa asla alışmayacağız ve her zaman karşı çıkacağız."

BARO YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Batman Baro Başkanlığı İstanbul'daki saldırıya ilişkin açıklamasında şunları söyledi;

"İstanbul Atatürk Hava Limanında bütünüyle toplumu dehşete düşürmeyi amaçlayan kör bir şiddetle yapılan saldırı sonucu 36 kişi yaşamını yitirmiş ve çok sayıda kişi yaralanmıştır.  Hiçbir gerekçenin meşrulaştıramayacağı, bütün değerleri ile insanlığa hedef bu saldırıyı kınıyor, yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  İnsanın yaşam hakkı ile etnik, inançsal ya da siyasal çatışmalarda adeta bir propaganda nesnesi haline getirildiği, ölmenin ve öldürmenin yüceltildiği bu dönemde, insana ve yaşama dair değerleri ayakta tutma çabamızdan vazgeçmeyeceğimizi insan olmanın bir gereği olarak yineliyoruz."

TÜMSİAD'TAN KINAMA

TÜMSİAD Şube Başkanı Nezir Yeşilyurt, İstanbul Atatürk havalimanında gerçekleşen saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Yeşilyurt şunları söyledi; "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz."

Bu haber toplam 957 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ