Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Vali Denizden eğitim çıkışı
Vali Deniz'den eğitim çıkışı
15 Temmuz 2016 Cuma
Vali Deniz'den eğitim çıkışı

 

"Okul öncesi okullaşma oranı artırılsın"

Vali yardımcıları ve kaymakamlarla bir araya gelen Vali Ahmet Deniz, Batman genelinde okul öncesi okullaşma oranının Türkiye ortalamasının üzerine çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Vali Ahmet Deniz,  eğitim-öğretim ile ilgili değerlendirme ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri ile bir araya geldi. Valilik toplantı salonunda Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapılan toplantıda, okul öncesi okullaşma oranın arttırılması, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı öncesi okullarda gerekli onarımların yapılması ve İl Özel İdaresi tarafından ilçelerde yapılan yatırımlar ele alındı.

OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMAYA DİKKAT ÇEKTİ

İlimiz genelinde okul öncesi okullaşma oranının Türkiye ortalamasının üzerine çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Vali Deniz, il merkezi ve ilçelerde okul öncesi okullaşma oranının yükseltilmesini sağlamak üzere, öğrenci velileri ile bire bir görüşmeler yapılması ve alan taramaları konusunda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti. Vali Deniz, ilimiz genelinde okulların 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazırlıklı girmesi için il genelinde tadilat ihtiyacı olan okulların tespitlerinin yapılmasını, bu konuda yapılacak çalışmaların eğitim-öğretim yılı başlamadan önce bitirilmesini istedi. Daha sonra İl Özel İdaresince ilçelerde yürütülen yatırımların ele alındığı toplantıda Vali Deniz, yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. (Ramazan Kılıç)

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ