Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmail Ertuğrul
TEHLİKE ÇANLARININ DURUMUNDAKİ VAHİMLİK
27 Haziran 2016 Pazartesi

 

 

     Hayatımızı dengeli kontrol edebilmek için, aklımızı çok iyi bir şekilde kullanmamız ve ne yapacağımızı çok iyi düşünmemiz gerekir. İçinde bulunduğumuz koşullar ve yaşam tarzımız bizim hayatımızda neler yapacağımıza dair yön bulmamıza yardımcı olur.

     Genellikle toplumumuzda yaşayan insanlar rahat bir hayat yaşamak isterler. Rahat yaşamanın koşullarını elde edebilmek için ise pek çok çaba gösterir. Hayattaki isteklerden oluşan aşırı doyumsuzluklar, yüzyıllar boyunca insanoğluna zarar vermiştir. İnsanoğlu kendi isteklerindeki aşırılığı kontrol edememesi ve iyi yaşayabilmenin toplum içindeki mücadelesini doğru bir şekilde verememesi, kendi hayatındaki karmaşıklığını ve hayata dair kaosunu çoğaltmıştır. Kişide oluşan kafa karışıklığının sebebini, yaşam tarzını iyi düzenleyememesinden kaynaklanıyor olmasının farkına varamamasıdır. Bundan dolayı da bunalıma girmesi olası bir durumdur. Her geçen kötü ve karışık durumun kendi lehine işlemesi, içinde bulunduğu durumları daha da vahim seviyeye getirmiş ve içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Artık tehlike çanları çalmaktadır.  Durumlar oldukça tehlikeli ve terör oluşturacak bir seviyeye gelmiştir.

     Kendimize şu soruyu sormamız gerekir.

     Nere gidiyor insanlık?

     İnsanlığın çok iyi bir yere gitmediğini düşünüyorum. Hayat bize oyun oynamıyor. Aslında oyunu oynayan insanın kendisidir. İnsan olmazsa oyun da olmaz. Her yaptığımız hareket bizim karşımıza farklı bir şekilde çıkar. Bizim hayatımızı yönlendirir. Yanlışlar bizi kötü sonuçlara sürükler ve yaşantımızı kötü etkiler. Yanlış yapan kişilerde telafisi zor derin yaralar açar.

    Günümüzde, kötü ve ruh hali bozuk psikopatların yapmış oldukları vahşet ve terör yüzünden pek çok insan pisi pisine ölüyor ve benim içimin acıdığını hissediyorum. Bu durum toplumda büyük acılara sebebiyet veriyor.  Son dönemlerde ülkemizin her yerinde, şehit haberleri geliyor. Şehit olan her evde, ocaklar sönüyor. Aileler kederli, çocuklar babasız. Sadece şehit haberleri mi? Hayır. Eşlerini öldüren kocalar, çocuklarına işkence yapan anneler ya da çocuk bakıcıları, sevgililerini bıçaklayan kişiler, kıskançlık sendromuna yakalanıp facia çıkaranlar. Saymakla bitmez.

     Kişilerin eğitim düzeyi ne olursa olsun, öğretimi eksik ve hayata, aldığı eğitim ve öğretimin iyi taraflarını uygulayamıyorsa sonuç her zaman için kötüdür. Hem kişinin hem kendisine, hem de topluma zarar verir.

     İnsanoğlunun günümüz koşullarında hayata dair neler yapabileceği konusunda kendisine sorular sorup, bu konuyla ilgili cevaplar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Kişinin kendisini sorgulaması ve yanlışlarının farkına varması, aynı zamanda da kendisinde gördüğü eksikleri tamamlaması gerekmektedir. Böylece kaosa girmemiş olur ve bu durumu en kısa zamanda atlatmış olur.

     Hepimiz biliyoruz ki masanın bir ayağı olmazsa masa dengede duramaz ve masayı sağlıklı bir şekilde kullanmamız zorlaşır.

Bu yazı toplam 1472 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ