Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veysi Demir
Arsa bulmak bu kadar zor mu?
26 Temmuz 2016 Salı

 

Batman postası olarak üç hafta önce 200 yataklı hastane ile ilgili olarak yaptığımız haberle yine farkımızı gösterdik.

Yeni hastane için öngörülen 80 dönümlük araziye belediye imar izni vermemiş (!) Belediye bu alanın daha önceden imara açıldığını ancak başka yatırımlar için kullanılabileceğini belirtiyor.

Arsa problemi ile ilgili haber batman'da gündem oluşturdu. Çünkü birçok kişi hastanenin yerini merak ediyordu. Hastanenin yapılacağı bölge emlak açısından değer kazanacağından, buraya yatırım yapanlar büyük bir şok yaşadılar.

 

Şimdilik hastane için uygun arazi aranıyor. Sağlık müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğüne yazı yazarak uygun arsa yerinin gösterilmesini istedi. Bu konuda Milli Emlak yetkilileri uygun arsalara yeniden bakacak. Belirlenen arsanın uygunluğuna onay verecek olan da Sağlık Bakanlığı olacak.

Bildiğiniz gibi hastane için tahsis edilen 80 dönümlük arazi Milli Eğitim Bakanlığına aitti, iki yıl süren yazışma sonrası arsa Milli Emlak'a devredildi ama belediye "olmaz" dedi.

Bunca zahmetten ve uğraştan sonra bu haber ister itmez herkesin moralini bozdu şimdi hastane arsası bulununcaya dek yine en az iki yıl daha zaman kaybı olacak. Uygun arsa için 3 yıl uğraş verilmişti ve bu da olmayınca şimdi 2 yıl daha mı bekleyeceğiz?

Batman için çok önemli sağlık yatırımı için zaman kaybedecek vaktimiz yok. Millet üniversitesine tıp fakültesi yapıyor, araştırma hastanesi, şehir hastaneleri yapıyor, bizimkiler hala hastane için deli danalar gibi arsa arıyorlar ve bir türlü de bulamıyorlar.

Batman'ın kaderi bu olsa gerek, mevcut bölge hastanemizin inşaatının bitmesi için 17 yıl bekledik, bu hastane için bir 17 yıl daha bekleriz ne olacak!? Batman'ı yönettiğini zannedenler utansın ne yapalım? 

?memleket sahipsiz' diyorum kimse bana inanmıyor, sözümü dinletmek için eninde sonunda sakal bırakacağım. Kardeşim sahibimiz olsa arsa için 3-4 yıl beklenir mi? Uygun arsa bulmak bu kadar zor mu? Eski alman Hastanesi'nin kamuya devredilmesi için her şey hazırdı, bir yıl beklendi sonra "olmadı" denerek ilimiz bir kamu yatırımından mahrum bırakıldı. Bu hastanemiz de sakın eski Alman Hastanesi'nin akıbetine uğramasın mı!?

Böyle giderse kusura bakmayın hastanemiz de ilimizden gideceğe benzer. Ne yapıp edip, yatırım programına alınan ve ödeneği kasada bekletilen bu önemli yatırımımız kısa sürede Batman'a kazandırılmalıdır. Şimdi top il yetkilileri ile siyasilerde bakalım ne zaman müjdeli haber alacağız? Hep birlikte bekleyip görelim.

Bu yazı toplam 3329 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ