Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulut KUTLU
Barışa ve huzura vesile olsun
02 Temmuz 2016 Cumartesi

 

Öncelikle Ramazan Bayramının tüm halkımıza ve İslam alemine barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.

Ramazan ayının başlamasından bu yana bölgede ve ülke genelinde yüzlerce insanımızı kaybettik. Yüzlercesi hala hastanelerde tedavi altında. Peki bunun hesabını kim verecek? İsrail bile bir askerine karşı yüzlerce kişiyi serbest bıraktı ve dünyaya önemli bir mesaj verdi. Mesaj açıkçası şuydu; "Ben bir askerimi dünyaya değişmem."

 

Ülkemizde ise 40 yılda 30 binden fazla insanımız öldü, öldürüldü, katledildi, faili meçhullere kurban gitti! Son 9 aylık süre içinde de maalesef 7 bine yakın insanımız hayatını kaybetti. Ülkenin birçok yerinde bombalar patlatıldı ve en son İstanbul havalimanında katliam yapıldı ve 44 insan hunharca katledildi. Bizim insanımız değersiz mi? Bu katliamların hesabını kim verecek??

 

İstanbul Havalimanına yapılan saldırıdan bir gün sonra daha cenazeler hastane morglarındayken, yaralılar tedavi edilirken, Daha büyük acı yaşadık ve ardından hiç bir şey olmamış gibi Osman Gazi köprüsü açılışı yapıldı! Balonlar havaya uçuruldu, alkışlar oldu ve dahası?

 

Tamam, iyi güzel, inşallah ülkenin her yerine böyle güzel köprüler inşa edilir. Bütün yollarımızı duble yol yaparlar, hastaneler, okullar inşa edilir. Bunlar güzel hizmetler ve dahası da yapılmalı. Ama 44 insan hunharca katledilirken yüzlercesi hastanelerde tedavi altında iken insanların yüreği kan ağlarken böyle gösterişe ne gerek vardı? Diyorum.

 

İnsanlarımız her şeyi çabuk unutuyor ve ülkenim gündemi hemen değişebiliyor. Bir hafta önce 44 insan katledildi, son 8 ayda binlerce insan öldü, tüm ilişkileri kopardığımız İsrail ve Rusya ile barış imzalandı demek ki tüm bunlar siyasi liderlerinin hırslarından ibaretti. Nice insanlar ölüyor, bizler neyin peşindeyiz?

 

2.5 yıl "çözüm süreci" adı verilen bir süre yaşadık. Ve o sürede bir insanımızın burnu bile kanamamıştı. Belki gündem olarak "Çözüm ya da barış" süreci havasında değiliz ama bunu başaracak ve gündemi değiştirecek ortama sahibiz.

 

Ramazan ayı da bitti, bayrama giriyoruz. Ramazan Bayramı, barışa, kardeşliğe, huzura, merhamete, vesile olur inşallah. Allah bu mübarek günde memleketimize iyi günler nasip etsin amin.  

Bu yazı toplam 3624 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ