Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Batman ilgisi sonuç bekliyor
28 Haziran 2016 Salı

 

Son haftalarda hükümet kanadının Batman'a yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Bunca karamsar tablo arasında devletin ve hükümetin üst düzey yetkililerinin Batman'a gelip, Batmanlılarla birlikte olmaları bizler için büyük bir övünç kaynağı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, İçişleri Bakanı, TPAO Genel Müdürü, Başbakan Yardımcısı Müezzinoğlu derken son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'da ilimize gelerek bir dizi programlara katıldı. Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Şimşek'de Batman'a gelecekti ama son anda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanaat önderleri ile olan iftar yemeğine katıldığı için bu programı ertelemek zorunda kaldı. Ramazan sonuna kadar daha bir çok üst düzey yetkili ilimizi ziyaret edecek.

Her gelen hükümet yetkilisi Batman'ın teröre karşı dik duruşundan söz ediyor. Geliş amaçlarının nedenlerinden biri de elbette ki budur. Batman halkı huzur ve güven adına onurlu bir duruş sergiledi. Bunun karşılığı tabi ki halkı kucaklamak olmalıdır.

Batman'a gelen üst düzey hükümet yetkilisi ve bürokratların halkın sorunlarını tespit edip, ilgili yerlere rapor ettikleri aşikardır. Bu doğrultuda Batman'a yönelik olarak yatırımlar ve hizmetler de tabi ki artırılacaktır. Ama bizim istediğimiz; hükümetin aldığı son kararla bölgede 5 il cazibe merkezi ilan edilecek. Bu iller henüz belirlenmeden Batman'ın da bu iller arasında yer almasıdır. Batman bunu gerçekten de hak etti. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bu halka verilecek en büyük mükafat istihdamı artırmak, üretim ve yatırımları çoğaltabilmektir. Bu doğrultuda hükümetin alacağı kararlar Batman'ı çok daha ileriye taşıyacak ve çok daha modern hale getirip, daha çok huzur ve daha çok birliktelik olacaktır. Bu konuda hükümet yetkililerinin ne düşündüğünü bilmem ama Batmanlı yerel politikacılar ve Milletvekili Ataullah Hamidi'den beklediğimiz Batman'ın cazibe merkezi kapsamına alınması için uğraş vermeleridir. Bu konuda kendilerine güvenimiz sonsuzdur.

Batman gençliği, halk genel olarak ilgi ve alaka beklemektedir. Yıllarca üvey evlat muamelesi gören Batman'a sahip çıkılması o kadar da zor olmasa gerek. Gençlere sahip çıkmak için spor alanları oluşturulmalı, 3. ligde mücadele eden Petrolsporumuz'un başarılı olması için katkı sunulmalıdır. Diğer illerin takımlarına yapılan desteklere gıpta ediyoruz ama bir türlü Batman'a bu konuda yardım edilmiyor. Madem konu sahiplenmekse ve madem gençliğe katkı sunmaksa bu yol çok önemli bir yoldur. Tek sosyal aktivitemiz olan futbolun kalkınması için hep beraber Petrolspor'a destek olmalıyız. Kaçak güreşip, topu taca atarak Batman'a sahiplenemeyiz.

İstihdam, yatırım ve üretimin artırılması da bu kapsamda ele alınmalıdır. İstenirse olur, yeter ki istensin ve yeter ki bu halka sahip çıkma noktasında samimiyet gösterilsin.

Bu samimiyetin ışıklarını görür gibiyim. Hükümet ve devlet erkanının Batman'a boşuna gelmediklerini biliyorum. Bu ışığı daha da artırmak ve Batman'ı aydınlatmak için hükümet yetkilileri Batmanlıların taleplerine karşılık vermelidirler.

2013-2014 yılları arasında yani bir yılda ilimize 130 okul inşa edildi bu okullar öyle basit okullarda değildi, fakülte ayarında milyonluk yatırımlardı. T.C. tarihinde yani 93 yılda Batman'a yapılan okul sayısı kadar okul yapmak her babayiğidin harcı değil ama yapıldı, demek ki istenilince olabiliyormuş. Bu konuda Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek'in büyük katkıları oldu ama diğer alanlarda da katkı beklemek bir Batmanlı olarak hakkımız olmalı.

Her zaman isteyeceğiz bu konuda kimse gücenmesin ve kırılmasın bunu Batman için yapacağız. Batman'ın gelişmesini istemeyen, ancak Batman'ın üzerine bir karabasan gibi çöreklenen bazı yetkililerin artık bu işleri bırakmasının zamanı geldi. Batman düşmanlığı yaparak, insanlara ön yargı ile bakmak doğru değil. Yıllarca Batman halkına ön yargı ile bakıldı peki Batman ne yaptı? Batman halkı en zor dönemde dik durmasını bildi. Madem halk olarak dik durmasını biliyorsak o halde bizler için gerekli olan yatırımları, ilgiyi ve yardımları esirgemeyin ve Batman'ın gelişimi için elbirliği ile çalışın bunu bizler için yapın.

Batman bir çok konuda Türkiye'de örnek İl, birlik ve beraberliğimiz korumasını bildik. Şimdi sıra hükümet yetkililerinde sizler de bu duruşu ve birlikteliği görün artık. Batman her şeyin en güzelini hak ediyor.

Bu yazı toplam 1695 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ