Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Birlik ve beraberlik şart
15 Temmuz 2016 Cuma

 

Petrolspor yeni yönetimi ile birlikte yeni futbol sezonuna ?merhaba' dedi. Vali Ahmet Deniz'i makamında ziyaret eden Başkan Gülmez ve yönetim kurulu üyeleri ?Bismillah' diyerek işe başladı. Allah yollarını açık etsin ve başarılı kılsın inşallah.

Petrolspor'un yeni yönetimine baktığımızda hepsi birbirinden değerli insanlardan oluşuyor. Tamamı Batman'ın bağrından çıkmış isimler. Başkan Gülmez bu yönetimi oluştururken kendini bilen herkese teklifte bundu ve "gelin bu takımı birlikte omuzlayalım ve birlikte yönetelim" dedi. Elini taşın altına koyup bu işi üstlenen yeni yöneticiler yoluna devam edecek, yönetim teklifi yapılan bir çok kişi de isminin yönetimde olmaması halde takıma destek vereceği sözünü vermesi başka bir önemli gelişme. Batman'da spor kulübü yönetmek ve vitrine çıkmak gerçekten de çok zor. Hele bu tribünle çok daha zor.. Takım başarılı dahi olsa birileri çıkıp abuk-subuk tezahürat yapar diğerleri de hep birlikte tempo tutar. Yazık çok yazık, taraftar dediğin iyi günde kötü günde takımının yanında olandır. Küfür ederek, kötü tezahürat yaparak, sahaya yabancı cisim atarak, hakeme küfrederek bu takım desteklenmez. Geçen sezon kötü tezahürattan ve sahaya yabancı cisim atmaktan takıma binlerce liralık para cezaları kesildi. Sahamız belki kapanmadı ama centilmenliğe yakışmayan tavırlar sonucu takımın imajı da bozulmuş oldu. Yeni sezonda bunları görmek ve duymak istemiyoruz.

Sayın Valimiz Petrolspor'a ve futbola son derece ılımlı bakıyor. Bu da bizler için büyük bir avantaj Valimiz her defasında takıma gereken desteği vereceğini söylüyor. Son açıklamasında da aynen şu ifadeleri kullanmış;

-"Batman'a 3. lig yakışmıyor. Herkesin desteği ile birlikte biz de koordineli bir şekilde bu takım için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu şehir çok rahat bu işi götürebilir. Geçmişten gelen bir alt yapı da var. TP'nin olması artı bir değerdir.  Sizin de desteğinizle herkesin hesabını kitabını yaparak önümüzü görerek birlikte çalışacağız. Yeri geldiğinde ne yapacaksak yapacağız. Hep beraber bir araya gelir, bir yol haritası çizeriz. Herkes gücüne göre destek vermeli. Gerekirse elimizi taşın atına koyacağız. Yönetim Kuruluna giren arkadaşlarımızın yanında olacağız"

Bu sözler bir yöneticiye ancak bu kadar yakışabilir. "ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ" Bu söz gerçekten de çok önemli bir söz. Hiç bir Batmanlı Petrolspor için belki de bu sözü kullanma cesareti gösterememişti ama sayın Valimiz Batman sporu ve Petrolspor'un başarısı için bu sözü kullandı. Bu söz takımımız için bir doping etkisi yaratacak ve yeni sezonda mutlaka başarılı olunacaktır. Belki de bu moral ve destekle bir üst lige çıkabileceğiz. Zaten Valimiz bile Batman'ın 3. ligde değil de en az ikinci ligde temsil edilmesi gerektiğini özellikle belirtmektedir. Batman'a yeni şampiyonluklar yakışır. Bunu yeni yönetimle, birlik ve beraberlikle, halkımızın, spor kamuoyunun ve taraftarın desteği ile yapabiliriz. Petrolspor için kenetlenmeli ve başarıda pay sahibi olabilmek için herkes üzerine düşen görevi en iyi bir biçimde yerine getirmelidir. Diğer İllerde bu birliktelik sağlanıyorsa Batman'da neden sağlanmasın ki? Vali Deniz inşallah bu birlikteliğin öncülüğü yapacak ve herkesin kenetlenmesini sağlayarak takımın başarılı olmasında büyük pay sahibi olacaktır.  

Başkan Gülmez takımın başarılı olması için gerçekten de büyük emek sarf etti ediyor. Yönetim listesine baktığımda hemen-hemen her kesimden tanınmış simalara rastlamak mümkün. Bu insanları bile bir araya getirmek bence büyük bir başarı. Futbol işte böyle bir şey. Takımın etrafında bir araya gelip büyük bir dayanışma örneği göstermek gelecek açısından da umut vericidir. Petrolspor tarihinde ilk kez böylesine zengin bir yönetim kadrosu ile yola çıkıyor. Tek dileğimiz takımın başarılı olmasıdır. Haydi Batman Birlik ve beraberliğimiz gösterelim ve yıllardır uyuyan başarısızlığa susamış duygularımızı uyandırıp, harekete geçirelim. Bunu Batman gençliğimiz için yapalım.

Bu yazı toplam 1399 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ