Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turhan Kartal
Gururluyuz
19 Haziran 2016 Pazar

 

Mutluyuz gururluyuz, dile kolay tam 28 yıl oldu, 19, 06, 1989 yılında gazetemizin sahibi M. Kemal Çelik'in özveriyle açtığı Batman Postası Gazetesi 28 yaşına girdi.

Acısıyla tatlısıyla 28 yılı geride bırakan gazete bütün zorluklara rağmen ayakta kalmasını bildi.  İlkeli tarafsız doğru habercilikten ödün vermeyen Batman Postası hiç çizgisinden çıkmayarak 28 yıldır Batman halkının sesi olmayı başardı.

 Batman postası gazetesiyle tanışmam 1990 yılında oldu henüz, 10 yaşındayken meydan mahallesinde bulunan gazete bürosunda günlük çıkan gazetelerin satışı için bende görev aldım. Sabahın ilk ışıklarında omzuma attığım gazeteleri kentin dört bir yanına götürür okuyucuya buluştururdum.

Gazetenin verdiği haz inanın anlatılmaz bir duyguydu yorucu bir günün ardında bütün gazeteleri satmanın sevinci içerisinde olup gazetenin yolunu tutardık. Gazete sattığımız o dönemde sosyal medya yoktu, Batman halkı kentte olup bitenleri sadece yerel gazetelerden takip ederdi. Gazeteleri satmak için benimle birlikte 5 arkadaşım daha vardı, kentin dört bir tarafına dağılıp okurlara gazeteleri ulaştırırdık.

 Gazetedeki o samimi sıcak ortam bizi ileriki hayatta gazeteci olmamızı kamçılıyordu. Usta gazeteciliğini bize her defasında yansıtan gazetemizin sahibi M. Kemal Çelik bugünlere gelmemizde büyük payı var. Çalışanına arkadaş dost sırdaş gözüyle bakan Çelik 28 yıllık başarıdaki payı unutulmaz.

28. Yaş günümüzde bizlere sürpriz yapıp ağırlayan Real konak otel müdürü Hüseyin Aslan'a buradan teşekkür etmek istiyorum. 28.Yaş günü için gittiğimiz Real konak otelde sürpriz konuklarımızda vardı, LYS sınavı için Şırnak, Nusaybin, Dargeçit, Cizre'den gelen yaklaşık 15 öğrenciyi de bu mutlu anımıza ortak ettik. Bölgede yaşanan sıkıntılardan dolayı moralsiz buruk kırgın olan öğrencileri pasta kesimi ve eğlencemize dahi edip bir nebze sevindirmeye çalıştık.

Bunu da yazamadan geçemeyeceğim, sınav için gelen konukları ücretsiz otelde konaklamalarını sağlayan Real konak otel müdürü Hüseyin Aslan'ı tebrik ediyorum, bu sıkıntılı süreçte onlara kucak açan Real konak yönetimini takdir ediyorum, eğitime verdikleri önemle Batman ve bölge halkının takdirini kazanan Real konak otele sonsuz teşekkürler. Pasta kesimi sonrasında öğrencilerle kısada olsa bir araya gelip sohbet etme şansımız oldu, hepsi moralsiz ve kırgındı ama azimli ve hırslıydılar, bölgede yaşadıkları sıkıntıları anlatırken bile duygulanan öğrenciler, Batman halkının sıcak samimi misafirperverliklerine çok şaşırdıklarını dile getirdiler.

 Batman haklı bize kucak açtı, sınav için bizim buraya geldiğimizi duyan işletmeciler dahi ayrı bir hürmet gösterdiler. Sınav yeri açıklandığında Batman'da nerde konaklayacağız nerde kalacağız stresine girmiştik ama Batman halkının sıcak ve misafirperverliği  bizi oldukça mutlu etti.

Evet gazetemizin 28. yaş gününün kutlamasıyla ilgili bir şeyler yazayım dedim ama öğrencilere ve eğitime verdiği önemle tanılan Real konak otelde değinmeden geçemedim. Bizi bu mutlu günde yalnız bırakmayan telefon mesaj veya sosyal medya üzerinden bizlere ulaşıp tebrik eden herkesi saygıyla selamlıyorum iyi ki varsınız, hep birlikte nice mutlu yıllara

Bu yazı toplam 1286 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ