Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Hepimize büyük geçmiş olsun
17 Temmuz 2016 Pazar

 

Cuma akşamı büyük bir şok yaşadık, öyle ki halk olarak bu şokun hala etkisindeyiz.

Türk Silahlı Kuvvetlerin içine sızan FETÖ terör örgütü mensupları demokrasiyi hiçe sayarak darbe girişiminde bulundular. Bu girişimde 161 insanımız maalesef hayatını kaybederken, TBMM binası, Özel Harekat Birliği, TÜRKSAT uydu merkezi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otel jet uçakları tarafından bombalandı. Bu girişim Türkiye için büyük bir felaketti ancak duyarlı Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, polis teşkilatı ve halkımız bu girişim karşısında onurlu bir direniş sergileyerek kısa sürede darbe girişimini bastırıp, büyük bir demokrasi mücadelesi sergileyerek, bu art niyetli kişilere ağır bir darbe vurmuştur.

4.20160717144955.jpg

Bu olay bizlere neyi gösterdi biliyor musunuz?

-Öncelikle FETÖ'cülerin öyle küçümsenecek bir teşkilat olmadığını, resmi kurumlara çöreklenen bu insanların hala temizlenmediği, istediklerinde Türkiye'yi iç savaşa sürükleyebileceklerini ayrıca halk ve demokrasi düşmanı olduklarını?

Gerçekten de bu vatan hainleri milletin kanını emiyorlarmış da haberimiz yokmuş. Genel Kurmay Karargahını basacaksın, abluka altına alacaksın Kurmay Başkanını esir alacaksın, Cumhurbaşkanını öldürmeye kalkacaksın ayrıca halkın üzerine ateş edip, onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüreceksin! Olacak iş değil, bunu olsa olsa insanlıktan nasibini almayanlar yapabilir. Bu teşkilatın bu kadar korkunç ve bu kadar tehlikeli olduğunu rüyada görsek inanmazdık.

Halkın Meclisini bombalamak ne demek biliyor musunuz? Yani biz gözümüzü kırpmadan herkesi öldürüp, büyük bir katliam yapabiliriz. Bu insan müsveddesinde ki vahşi canavarlar bunları yaparken unuttukları tek bir şey vardı o da; halkın gücü karşısında hiçbir gücün duramayacağı. Halk sokağa inerek, tankların önünde yatmış, bedenini tanklara siper etmiştir. Bu karanlık güçlere karşı en büyük cevabı yüce halkımız vermiştir. Bir daha hiç bir güç Türkiye'de darbe yapma cesaretinde bulunamaz.

Ölen insanlarımızın tamamı birer demokrasi şehididirler. Şu anda eğer nefes alabiliyorsak hayatımızı önce Allah sonra da bu insanlara borçluyuz.

Sen darbe girişiminde bulunacaksın, insanlara silah doğrultup, kurşun sıkacaksın, halkın oyları ile gelmiş bir ülkenin Cumhurbaşkanına suikast için eğitimli ekip göndereceksin, kaldığı yeri ve yüce Meclise bombalayacaksın ve bu ülkeyi yönetmeye çalışacaksın yedirirler mi sana? Siz bu halkı kuzu mu zannettiniz, bu halkı korkak mı sandınız? Bu halkı demokrasisine sahip çıkmayacağını mı sandınız? Sizin küçücük beyinleriniz bu halkın ne kadar büyük olduğunu tasavvur ve tahayyül dahi edemez. Öyle küçüksünüz ki alçakların en alası ve esfel-i safilindeki mahlukatın ta kendilerisiniz!

Ülkeyi karanlığa sokma, korku salma, öldürme ve sindirme hakkını kimden alıyorsunuz? Okyanus ötesinden aldığınız akılla yola çıkıp o çirkin yüzünüzü bir kez daha göstermiş oldunuz. Darbe girişiminde bulunarak sonunuzu getirmiş oldunuz. Artık sizi kimse kurtaramaz. Devlet çok büyüktür ve sabırlıdır tek-tek sizleri yakalayıp, gereken cezaya mutlaka çarptıracaktır aksi halde vefat eden 161 vatandaşımızın kanı yerde kalacak, kemikleri sonsuza dek sızlayacak, mezarlarında rahat uyumayacaklardır.

Halk olarak bir kez daha gücümüzü göstermiş olduk. Halkın sabrı taştığında neler yapabileceğini hep birlikte gördük. Bu nedenle yasa dışı tüm örgütler oturup bir kez daha düşünmeli ve halkın ne istediğini çok iyi analiz etmelidirler. Halk demokrasi, barış, kardeşlik ve birliktelik istiyor. Bunun dışındaki her hareket mutlaka etkisiz kalacaktır. Halka rağmen hiç bir şey yapılamaz bu olay herkese büyük bir ders olmuştur.

Hepimize geçmiş olsun, Allah bir daha böyle acıları bizlere yaşatmasın.

YAŞASIN DEMOKRASİ,

YAŞASIN HALKLARIN BİRLİKTELİĞİ,

YAŞASIN HALKIMIZIN ZAFERİ

Bu yazı toplam 1408 defa okunmuştur
Yazıyı Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us
Kahrolsun Feto paralel yapi.Yaşasın Recep Tayyip Erdoğan
 // Abdulbaki Kolu
Milli iradeye karsi darbe girisimden bulunulmustur. Sayin Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bir başkomutan olarak herkesi meydanlara çağırdi.Demokrasiye sahip çıkma adına tüm halkımız olarak Ankarada sokağa cikmaya başladık . Ankara Büyük Şehir Belediye başkanımız sayın Melih Gökçek tüm belediye kamyonlariyla Ankara sokaklarini Genel Kurmay sokaklarini kapatti. Cesur halk olarak Ankarada olay gecesi sabaha kadar tank ve silahlarin mermilerin uzerine yürüdük yüzlerce canimiz sehit oldu. bu canlarimiz gibi bende kizilayda sabaha kadar tanklar mermiler altinda meydandaydim. dunde meydandaydik bugunde meydanlardayiz Asla Sayin Cumhurbaşkanımız canimiz kanimiz Recep Tayyip Erdogani onlara yedirmeyiz. Sonuç itibari ile halk olarak Darbeyi püskürttük hürriyet kazandi Demokrasi kazandı sivil inisiyatif kazandi. Yasasin Recep Tayyip Erdoğan Yaşasın Akparti. Kahrolsun feto paralel yapi. kahrolsun Askeri cunta......
18 Temmuz 2016 Pazartesi 01:08
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ