Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
İyi ki varsın 'Batman Postası'
19 Haziran 2016 Pazar

 

Batman Postası Gazetesi 27 yıldır sesiniz ve soluğunuz oldu. Bugünden itibaren 28. Yayın yılına merhaba diyoruz.

27 yıl boyunca hiç durmadan sizler için mücadele ettik ve sizleri gururla temsil etmeye çalıştık, bunun için yayın ekibi olarak çok mutlu ve huzurluyuz.

Dile kolay 27 yıl? Batman Postası gibi bir gazeteyi bunca yıldır aralıksız ve soluksuz olarak yayınlamak o kadar da basit bir olay değil. Yıllarımızı gazetecilik mesleğine verdik. Sadece Batman'ın kalkınması, gelişmesi ve insanların huzurlu bir biçimde yaşaması için gecemizi gündüzümüze kattık, yılmadık her zaman mücadele halinde olduk. Bunu siz değerli okurlarımız için yaptık.

13502707_1226842350682222_4889958429924650521_o.jpg

Batman Postası 19 Haziran 1989 tarihinden günümüze dek basın meslek ilkelerinden asla ve asla ödün vermedi. Her zaman objektif habercilik anlayışı ile yayın yaptık. Yayın politikamızı dürüstlük ilkesi üzerine kurduk. Bunun için çok zorluklar atlattık, badireler geçirdik. Ama asla ve asla doğruları yazmaktan ödün vermedik. Batman Postası kentimizde eğer bir marka olmuş ise bunu dürüst ve objektif yayıncılık anlayışına borçluyuz. Hiç kimseye boyun eğmedik, kalemimizi satmadık, mesleğimizi şantaj aracı olarak kullanmadık, haksızlıkların her zaman karşısında olduk. Ne pahasına olursa olsun bu halkın iyiliği için her zaman doğruları yazdık. Bu nedendendir ki çok düşmanımız oldu, sayısız davalarımız oldu, yargı tacizi ile karşı karşıya kaldık, tehdit edildik, bazı yaptırım ve suçlamalarla karşı karşıya kaldık ama asla ve asla ilkeli gazetecilikten ödün vermedik ve Batman Postası olarak hep vakur ve dik durmasını bildik.

Bölgemizde gazetecilik yapmak zor, Batman'da daha da zor, tüm güçlüklere rağmen 27 yıl boyunca sizlerle birlikte olduk. Her sabah gazetelerini masasında bulan okurlarımız Batman'da olan bitenleri sürekli bizlerden öğrendi. Yapılan haksızlık veya yolsuzlukların önüne geçme adına büyük güçlerin karşısına dikildik. Bizim tek dayanağımız doğru habercilik oldu. Hiç kimseye haksız bir biçimde yüklenmedik ve haksızlık yapmadık. Ama haksızlık yapanları, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemek isteyenlere sürekli ?DUR' demesini bildik. Yeri geldi gündem oluşturduk, yeri geldi haksızlıkları önledik, yeri geldi, yargılandık, yeri geldi tehdit edildik ve yeri geldi gözümüze uyku girmedi ama kutsal bellediğimiz mesleğimizin hakkını verme adına her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmedik. ?Batman Postası' olmak için gerçekten de büyük mücadeleler verdik. Halkla birlikte halkın yanında yer alarak tüm güçlükleri bir-bir aşmasını bildik.

Halkımızdan aldığımız destek bizler için en büyük güç oldu. Halkıyla bütünleşen Batman Postası siz değerli okurlarımızdan gelen öneri ve tavsiyeleri de ciddiye alarak yayın politikasına yön verdi. Halkçı anlayıştan uzak bir yayın politikasının ömrü çok az olur, biz bu bilinçle hareket edip, sürekli halkımızın yanında yer aldık. Büyük güçlükler ve zorluklarla karşı karşıya kaldık ama sizlerden aldığımız güç ve ilkeli yayın politikası bizleri bu günlere kadar getirdi.

Doğru haber ilkeli gazetecilik anlayışı bizim düsturumuz oldu kimselere yalakalık yapmadık. Yanlış gördüğümüz her şeyi kamuoyu ile paylaştık. Allah'a şükürler olsun ki bugün Batman Postası'nın doğru yolda olduğunu herkes rahatlıkla söyleyebilmektedir. Biz bununla gurur duymaktayız. Hiç kimse ama hiç kimse Batman Postası'nın bir yerlere yaranmak veya yalakalık yapma adına haber veya yorum yaptığını kesinlikle söyleyemez. Bizim en büyük destekçimiz kararlığımız, doğruluğumuz ve hizmet azmimiz ve halkımız olmuştur.

Her akşam kafamızı yastığıma koyduğumuzda huzur içinde olduğumuzu hissettik, çünkü kimsenin borazanlığını yapmadığımız gibi her türlü haksızlıkların karşısında da onurlu bir duruş sergiledik. Yeri geldi saldırılara maruz kaldık, yeri geldi yıldırmaya çalışıldık ama asla ve asla çıkar ve ahbap-çavuş ilişkilerine girmedik bu bizi yüceltti ve Batman Postası'nı zirveye taşıdı. Bunun için de son derece mutlu ve gururluyuz.

Batman Postası gazetecilik mesleği adına Batman'a ve genç gazetecilere çok önemli değerler kazandırdı. Bir okul gibi gördüğümüz Batman Postası'nda çalışan nice emekçi arkadaşlarımızın bugün gazetecilik mesleğinde iyi yerlere geldiğini görmek de çok güzel. Batman Postası'nda mürekkep kokusunu soluyan herkes geriye dönüp baktığında; ?iyi bir gazetede çalıştım' diyebiliyorsa ne mutlu bizlere?

Batman Postası'na emek veren tüm gazeteci kardeşlerime, ağabeylerime ve bizlere sonsuz destek sunan Batman halkına buradan bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 27 yıldır siz değerli Batman halkı ile birlikte olduk daha nice 27 yıllar temennisi ile;

?İyi ki varsın BATMAN POSTASI' diyorum.

Bu yazı toplam 1979 defa okunmuştur
Yazıyı Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us
Batman Postası iyi yolda. Allah yardımcınız olsun
 // Hasan Argünağa
Batman Postası ile ilk tanışıklığım 1990 yılındadır. En zorlu süreçte cesur yayıncılıkla Batman halkının hak ve hukukunu sayan Batman Postası ilk göz ağrımdır. Batman Postası iyi yolda. Allah yardımcınız olsun. Halkın sesi olma yolundaki mücadelenizde başarılar diliyorum....
20 Haziran 2016 Pazartesi 01:53
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ